Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hízlal a fogamzásgatló tablett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hízlal a fogamzásgatló tabletta? Mennyire módosítja a hormonháztartást?

Figyelt kérdés
akinek tapasztalata van benne légyszives osszatok meg velem...
2007. szept. 29. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem az a tapasztalatom,hogy nemtudok ellenállni a kajának.nagyon meghozza az étvágyamat.én híztam tole,sajnos.plusz nekem voltak olyan tunetek,hogy az elso 1-2hétben hányingerem volt reggelenként,rettenetesen fájt tole a lábam,és érdekes,hogy havi kozben nem éreztem feszulést a mellemben,viszont a koztes 21napon igen:)én 3honapja szedem,de ugy vettem észre már kezdenek elmulni a tunetek.
2007. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 3 évig szedtem fogamzásgátlót, előtte elég vékony voltam, utána az elején jött rám egy olyan 3-4 kiló, de fél év alatt lement rólam, mindenféle diéta nélkül, mert hozzászokott a szervezetem. Szerintem amúgy is alkat kérdése, anyukám például hipervékony, pedig ő is ugyan azt szedi, amit én szedtem. Szóval ha elkezded szedni, akkor szerintem arra számíts, hogy lehet, hogy egy picit fogsz hízni, aztán az esetek többségében tényleg le is megy. Drasztikusan kevesen híznak meg tőle, ha igen, akkor másik gyógyszert kell feliratni az orvossal.
2007. szept. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ, hogy valaki mennyire hajlamos a hízára, én például sajnos eléggé hízásra hajlamos alkat vagyok, és fel is szedtem pár kilót (k. 5-6) amikor elkezdetm szedni a fogamzásgátlót :(((. És nagyon nehezen is adtam le ami akkor feljött. Alkat kérdése. Ha vékony vagy, és nem hízol könnyen, akkor nem fog nagy gondot okozni (lásd az előbbi hozzászólót). A hormonháztartást módosítja (hiszen női hormont tartalmaz), de a mai modern gyógyszerek már kis hormontartalommal készülnek, és igazából nem okoznak problémát, esetleg amikor elkezded szedni, akkor eleinte nehéz hozzászokni (nekem pl. köztes vérzéseim voltak, hányingerem, stb..) Ha nagyon kellemetlenek esetleg a mellékhatások, akkor menj vissza a nőgyógyászodhoz, és felír másik gyógyszert.
2007. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Ez egy hatalmas tévhit!! Nem a tabletta hízlal, hanem amit megeszel!!!! Nyilván sokaknak okoz hatalmas étvágyat, de ha odafigyelsz akkor megúszhatod a hízást, vagy válassz másik fogamzásgátlót, beszéld meg a nőgyógyászoddal az aggodalmad!!
2007. okt. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem ijesztgetés miatt mondom, mert természetesen mindenkire másképp hathat, de az a tévhit, hogy nem okozhat sújgyarapodást a fogamzáshátló. Az én fogamzásgátlómon amúgy a mellékhatások között is jegyzik, hogy előfordulhat ilyen tünet. A gyógyszer gyártói pedig már csak nem élnek tévhitben. És logikus is, ugyanis női hormont tartalmaz, és ennek hatására jelentkezhet a hízás tünetként. Étvágyat viszont nem nagyon csinál, mégis melyik összetevője eredményezné a nagy étvágyat?? Kérdezd a nőgyógyászod is ha gondolod, de nekem sportos életmódú barátnőm is hízott fogamzásgátló hatására, úgy hogy nem kezdett el mondjuk a tabletta szedésével egy időben mértéktelenül enni, és ugyanúgy sportolt mit addig. Az igaz, hogy csak kis felesleg rakódott rá, de mással nem nagyon lehet magyarázni. Nekem is felment 5 kg, pedig nem változtattam az étkezési szokásaimon.
2007. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én egy igen erős gyógyszert szedtem és nem híztam se mikor elkezdtem, se mikor abbahagytam.

A hormonszintem pedig tökéletes, pedig évek óta szedtem.

2007. okt. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én Miligeestet szedtem fél évig. Nálam nem okozott hízást, viszont erősen csökkentette a libidómat....Ez rosszabb, mint ha híztam volna...
2007. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!