Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátlót szedek több...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátlót szedek több mint egy éve, de még nem volt hasmenésem. Segítség!?

Figyelt kérdés

Szerda óta szedem az újabb havi Symicia gyógyszert, de csütörtök este óta megy a hasam. Szedek hasfogót (Bolus) napi 2x, de a tegnapi tablettát csak este 7-kor mertem bevenni, mert barátnőm azt mondta, ha 4 órán át nem megy a hasam, felszívódik a gyógyszer. Nem kellett már aznap este mennem a mellékhelyiségbe, csak másnap reggel egy picit. Utána bevettem egy szem Bolust, 13:20-kor be a napi tablettát és most 19:30-kor volt újabb hasmenésem. Igaz, hogy ennyi idő elteltével felszívódott a gyógyszer és ugyanúgy véd?


Köszi a választ!


L/22


2013. aug. 17. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Az utolsó hasmenés után 2-3 napig tartsd távol magadtól az embert, utána elvileg már nem lehet baj.:) De az ilyesmik rajta vannak a gyógyszer hátlapján vagy a betegtájékoztatón, legalábbis barátnőmnek rajta van (Bár ő tuti nem Symiciát szed)
2013. aug. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugi, felszívódott.

(Azért a két gyógyszer között is illett volna tartani pár órát, de nem hiszem, hogy egy hasfogó bekavar.)

2013. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasmenés ideje alatt mindenképpen kell a kiegészítő védekezés. Mert bizonyos esetekben előfordulhat, hogy nem szívódik fel.
2013. aug. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Idő közben számítógép elé kerültem és a betegtájékoztatóban is ez található:

"Mi a teendő hányás vagy súlyos hasmenés esetén?


Ha a tabletta bevételét követő 3-4 órában hány, vagy súlyos hasmenése van, fennáll annak a veszélye, hogy a hatóanyag nem szívódik fel teljes mértékben a szervezetbe. Ez a helyzet hasonló ahhoz, mint amikor elfelejtett bevenni egy tablettát."


Szóval akkor védett vagyok, semmi gond!

2013. aug. 17. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!