Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mekkora az esélye, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora az esélye, hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 éve szedek rendszeresen Yasminelle fogamzásgátló tablettát. Eddig szinte mindig azonos időben vettem be minden tabit, nagyon ritkán 1-2 óra csúszással. A mostani ciklusom első hetének 4. napján elfelejtettem bevenni, így az 5. napon egyszerre vettem be kettőt. Azonban az 5. napon a tabletta bevételének időpontjától számítva kb 12 órával együtt voltam a párommal, és bennem élvezett el. Most a ciklus 20. napján járok, enyhe alhasi fájdalmam van (elvileg most van peteérésem). 20 éves múltam, tesztet a napokban fogok végezni. Csak szeretném magam megnyugtatni...
2013. aug. 8. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes.Annál talán lehetséges lenne aki 2-3 hónapja kezdett el tablettát szedni.. Én végig játszottam ezt a menetet 2x,pedig életemben pontosan,ügyelve szedtem a tabim...éésss nem lettem terhes.Aki pedig felhozza a bizonyos 'minden szervezet más' érvet,legyen szives bele gondolni hogy értelmes dolog e gyógyszer mellett tesztelgetni?Azért van hogy védjen,véd is,és aki emellett izgul annak felesleges szedni..Egyébként ilyenkor pont ezt mondják a dokik és láss csodát ők csak tudnak valamit,bár szó-szó,minket nőket maga a lehetséges terhesség gondolata írtó nagy lázba tud hozni..ami egyébként nem rossz dolog. :) csak kedves kérdező,azért ilyen végett ne izgulj... :)
2013. aug. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, így nyugodtabban tudok majd aludni! :)
2013. aug. 8. 23:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Első: persze, a tabletta papírjába pedig csak viccből írják bele, hogy kihagyott tabletta esetén 7 nap kiegészítő védekezés kell.

Nem biztod, hogy te annál a két alkalomnál azért nem estél teherbe, mert védett a tabletta....lehet, hogy szimplán mázlid volt. Ugyanis védekezés nélkül sem 100% ám az esély a terhességre.


Kérdező: Van esély a terhességre. El kellett volna olvasni a tájékoztatót, és aszerint cselekedni. Nem te lennél az első, aki egy kihagyás miatt esik teherbe. Nem mondom, hogy nagy rá az esély, mert nem vagy, de van.

Mindig a betegtájékoztatót kell követni, nem névtelen embereket egy fórumon.

2013. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatom az volt, hogy szeretném magam megnyugtatni... Igen, az első válaszolónak hála nyugodtan aludtam. Reggel az első dolgom az volt, hogy elvégezzem a tesztet, ami szerencsére negatív lett. Mellesleg nem vagyok egy buta lány... Szinte fejből tudom már a betegtájékoztatót. Azt is nagyon jól tudom, hogy kiegészítő védekezést kell alkalmazni, illetve tesztet végezni. Ide meg azért írtam, mert CSAK MEG AKARTAM NYUGODNI. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, vagy inkább a kioktatásodat....
2013. aug. 9. 20:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, ne haragudj!

Akkor: Természetesen nem eshetsz teherbe!! Hogy eshetnél? Ha már 2 éve szeded, simán véd akkor is, ha kihagysz egy napot! Ne aggódjál, nem lesz smemi gond! Nehogy véletlenül máskor kiegészítő védekezést használj, mert teljesen feleslegeas!!...

Remélem megfelel.

2013. aug. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A keddi napot felejtettem el, rá 12 órára lefeküdtem a párommal, majd az aznapi tabi bevételekor láttam, hogy a keddet vettem be. Nehéz úgy kiegészítőt használni, ha nem is tudom, hogy alkalmazni kéne. Mellesleg benne lehet a pakliban , hogy teherbe estem, ha rosszul szedem, vagy egyéb úton-módon hamarabb távozik a szervezetemből. De ilyen se fordult még elő. Elnézést kérek az előző válaszom miatt, de enyhén lelombozó volt a megkönnyebbülés után.
2013. aug. 9. 20:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem lelombozni akartalak, csak nekem szokásom az ugazat mondani a hamis megnyugtatás helyett.

Lehet, hogy azzal jobban alszol, csak esetleg nagyobbat koppansz.

A másik meg, hogy ha jönnek a megnyugtató kommentek, akkor tudat alatt is rögzül, aztán legközelebb már azért nem használsz kiegészítő védekezést akkor sem, ha tudod, hogy kellene, mert "úgy se lesz baj, másnak se volt".

2013. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, nem vagyok buta lány. Először fordult elő ilyen. Egy olyan alkalom volt még, amikor kiegészítő védekezést kellett alkalmazni, akkor épp antibiotikumot kellett szednem. Egyébként semmi más gyógyszert nem is használok, éppen emiatt.
2013. aug. 9. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!