Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyibe kerül egy fogamzásgát...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerül egy fogamzásgátló tabletta? 16évesnek odaadják? Nőgyógyászhoz 16évesen szülő nélkül lehet menni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 2. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom csak 18felett..

kell a szülői engedély, és nem 1tabletta van, hanem csomagba

ha esemény utánira gondolsz, az 6000től kezdődik, az mehet szülő nélkül

2013. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Az engedélyt nem tudom igazából, de 16 évesnek egy lelkiismeretes orvos még nem ad hormonokat. Csúnyán be tud kavarni. Na meg a szüleidet azért célszerű beavatni, mert esetleg nem tudod, hogy anyukád szedte régen és rosszul reagált, vagy a család kórtörténetében volt trombózis, vagy szimplán neked lesz és a szüleid nem fognak erre gondolni, meg nem tudják elmondani az orvosoknak, hogy miért.

Szép dolog, hogy felelősségteljesen akarsz védekezni, de ha szexelni elég felnőtt vagy, akkor nem lehet probléma anyuval megbeszélni, hogy komoly és rendszeres szexuális életet élsz (heti 1-2 alkalom miatt pedig nem éri meg gyógyszert szedni)

Amúgy a 3 havi ára olyan 7-11 ezer között szokott lenni, fajtánként és patikánként eltérhet, mert nincs szabott ára.

És ha dohányzol, esetleg az elmúlt 2-3 évben nem volt szabályos és rendszeres a ciklusod, akkor említsd meg az orvosnak, ezek kizáró okok lehetnek, és ha kamuzol, akkor saját magadat szívatod, mert pár év múlva majd nem jön össze a gyerek vagy ilyesmi.

2013. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Saját tapasztalat Szolnok megyéből: Én pár hónappal a 18. születésnapom előtt mentem el először ilyen ügyben nőgyógyászhoz édesanyámmal. Amikor arról kérdeztük, hogy koromból adódóan veszélyes-e ez a fogamzásgátlási módszer, meglepődve azt válaszolta, hogy 14-15 éveseknek is nyugodtan felírhatja már.


Ennek ellenére is azt ajánlom, hogy beszéld meg szülővel, mert nem olcsó mulatság, meg egyébként is komoly dologról van szó.

2013. aug. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. aug. 8. 08:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Heti 1-2szex miatt is szedj nyugodtan tablettát. Nekem is ezt mták h ne szedjem csak ennyiért aztám abortusz lett belőle (pharmatex)
2013. aug. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!