Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyire biztonságos manapság...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire biztonságos manapság egy fogazásgátló? Lehet később belőle problémám? Szedjem vagy ne?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a mai fogamzásgátlóba kevesebb hormon van.. de mégis, Ti mit ajánlotok? Párommal rendszeres nemi élete élünk, gumival védekezünk gondolkozom a tablettán. Alapjában én ellenzem a gyógyszereket, csak ha nagyon muszáj akkor veszem be (pl.: már elviselhetetlen a fejfájásom) a ciklusom jó, nem késik a havim és nem is görcsölök. Félek ha elkezdem szedni később lehetnek belőle problémáim pl. nem jön majd a baba meg hasonlók. Ti hogy vagytok ezzel? Mit ajánlanátok?
2009. okt. 24. 18:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést azt kihagytam, hogy 18 éves vagyok.
2009. okt. 24. 18:28
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne szedd, maradjatok a guminál. én most akarom abbahagyni és csak most veszem észre mennyire hiba volt elkezdeni, valójában a bőröm miatt kezdtem el szedni. nagyon sok mellékhatásod meg bajod, utólagosan is, lehet tőle, ha esetleg abba akarod hagyni akkor nem lesz rendszeres a ciklusod ki tudja meddig, lehet hogy sokáig nem eshetsz teherbe, én híztam is mellette, ha újra kezdhetném nem szedném, annak ellenére hogy nekem is van állandó partnerem már régóta.
2009. okt. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én szedek fogamzásgátlót de félek ha abbahagynám kellemetlen mellékhatásai lennének, lehet kár volt elkezdeni.Meg van egy ismerősöm akinek a fogamzásgátló miatt nem lehet gyereke. De ez mindenkire másképpen hat, de honnan tudod, hogy rád éppen milyen hatása lesz. Jobb ovatosan bánni vele.
2009. okt. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem nagy a valószínűsége, de akár nagyon rosszul is elsülhet! Van, hogy valakinek évekig nem jön helyre a szervezete a fogamzásgátló után. Az meg a legkevesebb, hogy a tablettát szedő ismerőseim jó része meghízott, fejfájással küzd, stb.
2009. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideje szedek tabit. Mindig csak egy- két évig és utána abba hagyom, hogy tisztuljon a szervezetem a sok hormontól. Nálam nem volt semmi gond, hogy abba hagytam a tabit. Utána is rendszeresen megjött és nem is volt hasi görcsöm. Most megint szedem, de úgy ahogy az előzőekben leírtam majd abba is hagyom. Nem félek attól, hogy nem lehet majd gyerekem. Az, hogy kinek lesz és kinek nem ezt senki nem tudja előre (gyereke). Nem csak a tabitól nem lehet, hanem más okból is. Pl: clamydia fertőzés ami meddőséget is okozhat vagy más rendellenesség. Ezt az orvos ha 1 év után nem lesz baba kivizsgálja. Vagy kiderül mitől nem lehet vagy nem. Bocsi kicsit eltértem és a kérdésedre a válasz. Neked kell eldönteni akarsz e szedni és, hogy meddig. Javaslom menj el egy vizsgálatra a dokihoz és vele beszélj erről. Ő még jobban fog tudni segíteni a döntésed megerősítésében. 29/N
2009. okt. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Én egyszer szedtem 3 hónapig, utána úgy döntöttem soha többet. Akkor következett anatómiából és élettanból a hormonrendszer. Én is azt ajánlom maradjatok az óvszernél ha van rá lehetőségetek. Ha ez nagyon kellemetlen, úgy gondolom vagytok elég felelősségteljesek ahhoz, hogy elolvassatok minden betegtájékoztatót és rendeltetés szerűen használjátok a spermicides készítményeket (pl.: Pharmatex). Szóval én nem ajánlom a tablettát. Remélem tudtam segíteni :)
2009. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem bírom ki, hogy ne hívjam fel a figyelmet az elgépelésre a kérdésben: FOGAZÁSgátló :D :D :D


Szerencsére eddig ilyesmire nem volt szükségem...

2009. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos, hogy a gyakorikerdesek.hu mellett konzultálj egy nőgyógyásszal is. Én több mint másfél éve vagyok együtt a barátommal, és hosszas gondolkodás után döntöttem a fogamzásgátló mellett. Most Mercilont szedek 5 napja,ez az első fogamzásgátlóm, így nem tudok róla mondani semmit, egyelöre nincsenek mellékhatások, egy kicsit talán fáj tőle a fejem. DE majd még írok ha valami változik:) Mellesleg a baba nem jövés nem feltétlenül csak azzal állhat összefüggésben. Én ilyet is olyat is hallottam, hogy nem lesz bajod ha sokáig szeded, de olyat is hallottam hogy nem tesz jót. Mindenesetre én a kezdetekben csak egy hónapnyi adagokat váltok ki, biztos ami biztos. De ha a ciklusod beállt, a családodban pedig nem voltak hajlamosak a trombózisra, elméletileg jó a fogamzásgátló. Másrészt pedig én se szeretek fölöslegesen gyógyszereket kapkodni, főleg hogy fiatal vagyok. De egy idő után bizony én keveselltem a gumit, és szívesen éreztem volna a kedvesemet anélkül,persze eszünk ágába se volt felelőtlennek lenni mint ezen az oldalon oly sok balga és tudatlan ember...Így úgy gondoltam kiváltom, és két-három évig szedni fogom, ha nem lesz tőle bajom, persze mind jelezni kell a nőgyógyásznak, bármit észlelsz! Az elején lehet hogy hányingered, fejfájásod lesz, de ez normális, míg hozzászokik a szervezeted. Aztán két-három év múlva pihentetem a szervezetem, és megint egy ideig nem fogom szedni.
2009. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kihagytam az előbbiből, hogy én is 18 vagyok.
2009. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:) Hát nem tudom még gondolkozom rajta mi legyen, barátommal is beszélek meg egy nőgyógyásszal is:)16:59-es köszike én észre se vettem:D véletlen volt:$ :D és várom még a további hozzászólásokat:)
2009. okt. 26. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!