Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Nem tudtam beszedni a gyógysze...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudtam beszedni a gyógyszerem időben! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés
3 éve szedem a Gestomix tablettát, viszont most nem tudtam időben kiváltani a gyógyszerem...10 napja kellett volna elkezdenem az új dobozzal, de ma tudtam csak megvenni. Nem tudom ilyenkor mit lehetne tenni, elkezdjem most? de akkor a bajom hogy fog megjönni? az előző menzeszemhez igazodva, vagy a tabikezdéshez? vagy várjak a kövi hónapig? Még sosem volt ilyen...Köszi a válaszokat!
2013. júl. 31. 12:57
 1/7 anonim válasza:
Hát ha már 10 nap eltelt akkor várd meg a mensit és utána kezd el szedni! Mert ha most elkezded szedni akkor lehet,hogy bezavrja a mesnid!
2013. júl. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet ilyenkor már elkezdeni.

Meg kell várni a következő véerzést, és úgy újrakezdeni, mintha először szednéd.

Remélem azt tudod, hogy most nem vagy védett (már a 7 napos szünetben sem voltál az).

2013. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki kell hagynod pár hónapot. Az 1 hónap kihagyás veszélyes, könnyen hormonproblémáid lehetnek és meddő is lehetsz.
2013. júl. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok védett, 3 év gyógyszerszedés után???? Ez egy igen nagy hülyeség! Nem véletlen nem tudnak teherbe esni egyből a fogamzásgátlót szedő nők, miután abbahagyják a gyógyszert...azért mert még védettek! Meddő meg nem hiszem hogy lennék azért mert csak 1 hónapot hagyok ki
2013. aug. 1. 00:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha gepnel leszek valaszolok, addig maradjunk annyiban, hogy nagyon rosszul gondolod es buta vagy.
2013. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na nezzuk...


Csak addig vagy vedett, amig szeded. Tok mindegy, hogy hany eve szedted, NEM vagy vedett!

Sot, mondok meg jobbat.. Mar a 7 napos szunetben sem voltal vedett, mert nem kezdtel el uj levelet. Csak akkor ved a szunetben, ha utana uj levelet kezdesz el.


Az meg teljesen egyeni, hogy ki mikor esik teherbe. Igen van, akinek honapokig nincs peteerese a tabletta utan, de gyakoribb(!!!), hogy bedurrannak a petefeszkek es egy cikluson belul tobb peteeres lesz! Mar az abbahagyast koveto honapban!!

A 7 napos szunetben meg a ciklusossag miatt ved. Viszont ha szexelsz a szunetben, a spermiumok eletkepesek maradnak a szunet utani napig, es akkor berobbannak a petefeszkeid.. Na akkor gaz van.


Es amugy akar 20 ev tablettaszedes utan is necces, ha kihagysz egy szemet...


Remelem mostmar tisztaban vagy ezekkel. Mar reg tudnod kellett volna, de jobb kesobb, mint soha.

Csak mondom, hogy nagy eselyed van egy babara. Te tipikusan az vagy, aki nem parazik, ha kihagy egy szemet, el se olvassa a betegtajkoztatot, nem veszi eleg komolyan. Aztan az ilyenek esnek teherbe, es "rossz gyogyszert kaptam", meg hasonlo magyarazkodasok.

Vedd komolyabban, mert ha most meguszod, ezzel a felfogassal kesobb tuti, hogy terhes leszel.


nogyogyaszati asszisztens

2013. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok védett, 3 év gyógyszerszedés után???? Ez egy igen nagy hülyeség! Nem véletlen nem tudnak teherbe esni egyből a fogamzásgátlót szedő nők, miután abbahagyják a gyógyszert...azért mert még védettek! "


Idézek neked az egyik betegtájékoztatóból, ha már te nem voltál képes elolvasni

(Megjegyzem, a legtöbb tablettáéban ez van):

"Egy filmtablettát hagyott ki az első héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint az eszébe jut, még akkor is, ha ez két tabletta egy időben történő bevételét jelenti. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be, és használjon kiegészítő fogamzásgátló módszert (pl. óvszert) a következő 7 nap alatt. Ha a mulasztás előtti héten szexuális együttlétre került sor terhes lehet. Ebben az esetben forduljon orvosához."

Már egy tabletta kihagyásánál sem véd, te meg kihagytál 10-et. Szerinted?...


És igen, vannak olyan nők, akik több hónapig nem esnek teherbe, mert nem indul újra a peteérésük. De vannak olyan nők is, akiknek meg azonnal helyreáll, sőt, extra ovulációjuk is lesz a tabletta elhagyása után.

2013. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!