Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 72 órás fogamzásgátlóra...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

72 órás fogamzásgátlóra szorultam rá sajnos. Escapellét irt fel a doktor,48 órán bellül bevettem. A terhesség még fentáll?

Figyelt kérdés

Kicsit megvolt a mensim,de ezután 4-5 napra megjött. Mitől jött meg, CSAK a nagy hormon adag? Vagy ez azt jelenti hogy nem jött létre a terhesség? Vagy

amúgy láttam,hogy egy másik lány is tett fel hasnoló kérdést,de arra nem sok egyértelmű válasz érkezett,ezért feltettem újra. szeretnék megnyugodni,lécci irjatok,hogy a terheség még fent áll e vagy már nem?

amúgy a fogamzásgátlómat abbahagytam és ott 21 napos volt a ciklus.Tehát nemtudom a következőt hány napra számoljam.

18/lány


2009. okt. 14. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos nem vagy terhes! De vegyél egy tesztet és akkor már egy kicsit előrébb lehetsz!Elég erős gyógyszer és szerintem ez rendesen bekavarhatja a menstruációdat!
2009. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen a mensi a tabi kötelező mellékhatása, ettől függetlenül lehetsz terhes, csinálj tesztet kb 2 hét múlva. és a fogamzásgátló mellett is 28 nap a ciklus ugyanis a mensi első napjától kezdve számítjuk a ciklust... számolj utána hogy az hány nap volt a következő mensi első napjáig.
2009. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nem vagy terhes. ha biztosra mész, menj el orvoshoz is, ő tud biztosat mondani. nem harap :D
2009. okt. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
szeptember 30án jött meg..és a baleset október 4.én volt
2009. okt. 15. 08:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Namármost. Nincs olyan, hogy kicsit megjön. Vagy megjön, vagy nem.

A gyógyszer egyébként nem vált ki menstruációt (ez a ciklus proliferatív fázisában amúgy is lehetetlen volna), hanem az egyébként létrejövő (!) terhességek kb. 75%-át megakadályozza (egyes kutatások szerint már a megtermékenyítést is gátolja, de az implantációt mindenképp). Mivel ezt kevesen értik, ezért számokkal: 100-ból átlag 8-an esnek teherbe (=egyébként létrejövő terhességek, aktusra leszámítva), ezekből 6 _tényleges_ létrejöttét a gyógyszer megakadályozza. Továbbá "kötelező mellékhatás"-t a farmakológia nem ismer (okosaknak: a mellékhatás épp azért mellékhatás, mert klinikailag statisztikai esélye van a bekövetkezésnek, de az eloszlás sztochasztikus).

Döntsd el, hogy a gyógyszer bevétele után megjött-e, fogalmazd meg értelmesen a kérdést, és kapsz jó választ.

Egyébként a gyógyszer számodra biztos hatékonyságát legkorábban az aktust követő 12 nap+72 óra múlva tudod teszttel ellenőrizni, de a biztonság kedvéért 3 hetet is ráhagyhatsz.

2009. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utoljára szeptember 30án menstruáltam.és a baleset 4én történt.a 72 órásit kedden vettem be,azaz 6án.és szombaton (10.-én)megjött 2 napra,hétfőn már el is múlt.
2009. okt. 16. 07:05
 7/9 A kérdező kommentje:
amúgy azt hogy kicsit megvolt a mensim arra írtam,hogy mikor megtörtént az eset,még minimálisan megvolt.
2009. okt. 16. 07:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Így már világos a dörgés. A menstruációd és a gyógyszer bevétele utáni rövidebb vérzés köztes vérzés volt, amit a gyógyszer kiválthat (egyénfüggő). Elméletileg ez már _önmagában_ megakadályozza az implantáció létrejöttét (ami nálad amúgy is csak 11-16-a között jött _volna_ létre - ez utóbbi megállapítás pusztán teoretikus), hiszen leválik az uterushám.

Viszont. Szerintem a világon csak a halál meg az adó a biztos, erősen ajánlom, hogy okt. 20-22-e után (tehát kb. a jövő hét közepétől) vegyél tesztet, és csináld meg. Így magadat és a barátodat is megnyugtatod.

2009. okt. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap csináltam tesztet,negatív lett.
2009. okt. 17. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!