Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Abba akarom hagyni a tablettát. Milyen más fogamzásgátló módszert ajánlanátok, mit használtok ti?
3. Injekció
A progesztogén nevű hormont tartalmazó injekcióra csupán 3 havonta van szükségünk, ez idő alatt pedig biztosan elmarad a menstruációnk, és annak minden negatív hozománya is. Amellett, hogy az utolsó injekciót követően 6 hónapig nem tér vissza a fogamzó képesség, olyan egyéb mellékhatásai ismertek, mint a testsúlyváltozás, pecsételő vérzés vagy csontritkulás kockázatának növekedése.
4. Méhen belüli fogamzásgátló eszköz
A műanyagból készült hurok elsősorban azoknak a 35 év feletti nőknek ajánlott, akik már voltak állapotosak. Lényege, hogy állandó jelleggel, minimális mennyiségű hormont bocsájt ki magából, méghozzá a méhen belül. Korszerű, precíz és hatékony módszer, melynek hátránya, hogy drága, és csak a nőgyógyász helyezheti fel.
5. Hüvelygyűrű
A hormongyűrű folyamatosan kis mennyiségű hormonokat bocsájt ki magából a hüvelyen belül, így gátolva meg az ovulációt. Nem olcsó mulatság, ugyanakkor előnye, hogy a tablettákkal ellentétben itt a mellékhatások jóval enyhébbek. Kényelmes, akár három hétig használható, egyszerűsége pedig abban rejlik, hogy sem a felvétel, sem a csere nem igényli a vizitet a nőgyógyásznál.
6. Pesszárium
A kisméretű gumieszközt az aktus előtt minimum 20 perccel, maximum 2 órával kell saját kezűleg a méhszájra helyezni. A szakértők azt javasolják, hogy a nagyobb hatásfok érdekében használat előtt érdemes spermaölő, ún. spermicid anyaggal is bevonni. Biztonságos, mosható, és nagyjából kétévente szorul cserére.
7. Spirál
A spirál egy méhen belüli fogamzásgátló eszköz, melyet a nőgyógyász helyez fel, és ötévente, amikor a csere esedékes, ő is távolítja el. Amellett, hogy olcsó, biztonságos is, hiszen megakadályozza a megtermékenyített petesejt beágyazódását. Annyiban azonban nehezített a helyzet, hogy csak a már szült nők vehetik igénybe ezt a módszert.
8. Hüvelykúp
Könnyen, egyszerűen alkalmazható megoldás, ami spermicid anyagot juttat a hüvelybe, így véd a nem kívánatos terhességtől. Hatásfoka alacsony, így nem véletlen, hogy egyéb módszerekkel, pl. tablettával ajánlott kombinálni.
ez lemaradt :
1. Gumióvszer
Könnyen beszerezhető, megfizethető eszközről beszélünk, melynek legnagyobb előnye, hogy nemcsak a nemkívánatos terhességtől, de a különböző nemi betegségektől is megvéd. Hatásmechanizmusa, hogy használata során megakadályozza az ondó hüvelybe kerülését. Bár az egyik legelterjedtebb módszerrel állunk szemben, nem árt tudni, hogy a statisztikák szerint az óvszerrel védekező nők csaknem 10 száléka mégis teherbe esik.
2. Tabletta
Az, hogy az egyik legbiztonságosabb módszer a tabletta, annak köszönhető, hogy olyan hormonokat juttat a szervezetünkbe, melyek a méhnyakat áthatolhatatlanná teszik a spermiumok számára, illetve megakadályozzák, hogy a megtermékenyített petesejt beágyazódjon a méhbe. Pozitívumai közé soroljuk, hogy mérsékli a havi vérzést és a menstruációs görcsöket. Az ellentábor viszont elsősorban az olyan mellékhatásai miatt aggódik, mint a trombózishajlam, a testsúlyváltozás vagy a krónikussá váló hüvelyi folyás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!