Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Problémák a Cypromixtől?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Problémák a Cypromixtől?

Figyelt kérdés

Másfél éve szedtem kb,szülés után ezt írta fel nekem a dokim.Másfél hónapja hagytam abba.Utána rendesen megjött a menzeszem,de a következő már 1hete késik.A mellemből tej szerű valami szivárog nyomás hatására.Terhes nem vagyok 2tesztet is csináltam.Viszont tesót szeretnénk,de ezek szerint nincs peteérésem és a dokim szerint felborult a hormonháztartásom.Szerinte majd helyre jön és nem írt rá semmit. Jó,oké,..de mikor??Meddig várjak??Menjek el egy másik dokihoz?

Volt valakinek hasonló tapasztalata??


2013. jún. 1. 20:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát én a helyedben nem nagyon mennék ahhoz az orvoshoz, aki másfél évig felírta a Cypromixet.

Ugyanis annak ellenére, hogy a Cypromix az összetétele miatt fogamzásátló hatással is rendelkezik, az orvosi előiratában szerepel, hogy kizárólag fogamzásgátlás céljára adni NEM szabad.

Ugyanis nem arra való első körben. Hanem bizonyos endokrin problémák (túlzott szőrösödés, egyéb kezelésre nem javuló acne stb.) tüneti kezelésére.

Ha neked ilyen gondjaid nem voltak, mégis ezt a gyógyszert kaptad, akkor az orvos igen csak érdekes....


Viszont 3 hónapot szerintem érdemes lenne várnod. Lehet, hogy a szervezetednek sikerül magától helyrezökkennie.

Bár a mellváladékozás azért nem éppen biztató dolog.


Szerintem várd meg a 3 hónapot, aztán ha nem változik, akkor menj el egy másik dokihoz. És mindenképpen méressen prolaktinszintet.

2013. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazából azért írta fel a doki,mert szülés után éjjel folyamatosan annyira vert a víz és izzadtam,hogy egy éjjel alatt 3x legalább át kellett öltöznöm.De arról nem világosított fel,hogy csak fél évig lehet szedni.Csak annyit mondta hogy majd váltani kell.Márciusban voltam nála,akkor akart mást írni,de mivel mondtam neki hogy szeretnénk babát azt mondta nem ír akkor semmit.

Azért kicsit furcsálltam,hogy se vérvétel se vizsgálat.Csak annyi hogy majd rendbe jövök.És ettől legyek nyugodt??

Főleg most hogy rendesen utána olvastam..És ha komolyabb bajom lesz tőle és nem lehet babám??Én voltam a hülye hogy az elején nem néztem jobban utána... :/

2013. jún. 1. 20:12
 3/11 anonim ***** válasza:

Azért nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.

A fogamzásgátló tabletta (az összes kombinált típusú) úgy működik, hogy leállítja a peteérést. A szervezetnek sok esetben idő kell ahhoz, hogy újraindítsa az egészet. Vkinél azonnal sikerül, vkinél meg idő kell hozzá.

Egyelőre kicsit legyél türelmes, hagyd, hogy a szervezeted kicsit feléledjen. Nyilván azért nem akart gyógyszert adni rögtön a doki sem, mert egy kicsit időt akar adni a testednek.

Annak sincs sok értelme, hogy azonnal megtömjön vmi hormonnal vagy bármilyen gyógyszerrel.

Ha tartósabban fennáll a probléma, akkor pedig hormonvizsgálatot fog csinálni és kezeli a bajt.

2013. jún. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Türelmesnek kell lenned.. egy baba nem jön össze csak úgy, a hiedelmekkel ellentétben:D
2013. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi kedves utolsó..tudom :) van már egy 22hós lányom.
2013. jún. 3. 15:20
 6/11 anonim válasza:
A barátnőmnek felírták a cypromixet de itt azt olvastam hogy az hormonproblémákra van (zsíros bőr, pattanások,szőrösödés) de neki egyik betegsége sincs,szép a bőre, továbbá azt is olvastam hogy kizárólag fogamzásgátlás céljából fel írni nem szabad és hogy több országban is betiltották, szerintetek kiváltsam neki? eléggé ijesztő hozzászólásokat olvastunk róla :/
2013. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sztem ne váltsd ki.. ez egy őskori lelet.. vannak újabbak is..
2013. jún. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
köszi :)
2013. jún. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vica1994 válasza:
Szia! Nekem cypromixt írt fel a doki 3. dobozzal váltottam ki 7 hónapja szedem ma voltam másik nőgyógyásznál és azt mondta hagyjam abba, egy új gyógyszert írt most fel velgynt. A vérkép leletem nem jó, most ami maradt 1 hétre való gyógyszerem azt be kell még szednem és utána 1 hónapot ki kell hagynom. Állítólag csak 6 hónapig lehetett volna szednem, csak h ezt én nem tudtam.
2013. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó megkérdezhetem,hogy miért nem jó a vérképed?Én jövő héten megyek másik dokihoz,remélem ő majd kér nekem egy vérvételt.
2013. jún. 12. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!