Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ilyenkor lehet még tenni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor lehet még tenni valamit a reménykedésen kívül?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, de már egy jó hónapja nem tudok kilábalni egy megfázás szövődményeiből, ezért az orvos antibiotikumot írt fel. A fogamzásgátlót szedtem tovább és kiegészítő védekezésnek óvszert használtunk, de sajnos lecsúszott. Voltam nőgyógyásznál, aki azt mondta, hogy mivel szedem a fogamzásgátlót, nem fog felrni 72 órás tablettát.

Járt már más is így? Másnak mondott valami bíztatót az orvos?


2013. máj. 30. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Most ez mind szép és jó, de ha véletlenül terhes leszel, akkor meg szívesebben csinál majd egy abortuszt?

A 72 órás valóban egy lórúgásnyi adag hormon, de ha egyszer nem volt biztos a védekezés, akkor nem értem, hogy miért nem lehetett. Vagy hogy van-e erre valami orvosi magyarázat, ami miatt nem tehette. Bár nem hallottam még ilyenről.

Amúgy ilyenkor nem tudsz mást tenni, mint valóban reménykedni, hogy nem történt meg mégis a nem kívánt dolog.

2013. máj. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát nyilván nem kib*szásból nem írta fel az orvos, jó, hogy van erre értelmes magyarázat! Egész egyszerűen tilos esemény utánit bevenni fog.gátló szedése mellett, egész konkrétan meddőséget okoz!
2013. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor ezek szerint mégis van rá magyarázat, ahogyan a kettes leírta. Szerencsére én még nem kerültem soha ilyen helyzetbe, azért nem vagyok vele tisztában. És az orvos sem világosított fel róla téged sem ezek szerint.

De annyi igaz, hogy az antibiotikum csökkentheti a fogamzásgátló hatását, de nem feltétlenül jelenti azt, hogy a te helyzetedben csökkentette is vagy hogy biztosan terhes lettél.

De mást már nem tudsz valóban tenni, mint várni.

2013. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Major Roxanne ***** válasza:
Figyelj. En konkretan rosszabb helyzetben voltam. Vagy nem. Antibiotikumot szedtem 5 napig. Elmentem nogyogyaszhoz, hogy megtudjam ilyenkor mi a helyzet. O azt mondta (nagyon megbizhato es tapasztalt doki), hogy onnan tudhatod hogy gyengitette a fogamzasgatlot, ha jelentkezik verzes. Nos, nekem egy csepp sem jelentkezett, szexeltem, es nem lettem terhes.:) De persze nem kell bennem megbizni en csak elmondtam a szemelyes esetemet.:D
2013. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Snooch ***** válasza:

A ciklusod melyik szakaszában voltál kb?

Az óvszer mikor csúszott le? Tehát már a végén, de attól a barátod még abba élvezett, vagy leesett korábban és beléd ment 'minden'?

Egyébként addig is próbálj meg ne nagyon aggódni! :)

2013. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!