Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mit gondoltok lehetseges, h...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok lehetseges, h terhes vok? Ill. mekkora bajt csinaltam a hormonhaztartasomban az esemeny utana tabletta ill. fogamzasgatlo keveresevel?

Figyelt kérdés

Korulbelul tavasz ota rendszeresen szedem a fogamzasgatlot.Eddig minden rendesen zajlott a szexualis eletemben(fogamzasgatlas teren. Az elejen gumival is vedekeztunk a parommal, az utobbi idoben mar nem hasznaljuk, de tovabbra sem elvez belem.

mult het penteken(szept25) kezdtem ujra szedni az ehavi adagot. Hetvegere elutaztam es sajnos otthon maradt a fogamzasgatlom, igy kimaradt 2db. Hetfon folytattam a szedeset.Parommal hajnalban egyutt voltunk. Nem elvezett belem, de figyelmeztetett, h ez alkalommal az ejakulacio elott veletlen, mig meg bennem volt, volt vmi *spricceles* szoval jobb ha beveszek egy esemeny utani tablettat. Biztos ami biztos. Mivel kihagytam a hetvegi fogamzasgatlast (es a recepten is az all, h elfelejtett tabletta eseten mas fogamzasgatlo modszert is alkalmazni kell) reggel mentem a patikaba. (kulfoldon elunk, itt recept nelkul azonnal kiadjak NorLevo nevu egy tablettas keszitmenyt) Par ora telt el az aktust kovetoen, igy boven idoben voltam


Kerdesem igazabol az lenne, hogy az esemeny utani tabletta beveteletol szamitva nehany napon belul menstruacios verzesnek kene jelentkeznie, en ugyanugy folytattam a fogamzasgatlo szedeset mar aznap, es ahogy szamitottam ra, nem is jelentkezett semmilyen verzes. (meg vagy 2heti adag van) terhes biztosan nem leszek ...vagy?

mi a velemenyetek? teherbeeses eselye? hormonhaztartasba mekkora kar keletkezett(keletkezhetett, h mar aznap tovabb szedtem a fogamzasgatlot, es nem is jott meg a verzes az esemeny utani tabletta ellenere sem?

Velemenyeiteket elore is koszonom !!!


2009. okt. 4. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Basszus, már ne is haragudj, de nem vagy normális... Fogamzásgátó mellet szigorúan tilos 72 órás tabit bevenni!!!

Szerintem menj el orvoshoz, mert most aztán akármi bajod lehet...

2009. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sürgősen doki!vérvétel stb stb...:S te nem vagy komplett már bocsi:S
2009. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Remélem, nem vagy terhes, minden baja lehet ettől a babádnak, de neked is. FIGYELJETEK ODA, MIELŐTT EGYMÁSNAK ESTEK!
2009. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Úr isten:S Tényleg elég nagy bajt csináltál, ki tudja, hogy reagál a szervezeted. Lehet, hogy jóideig egyáltalán nem jön meg. Én azt tanácsolnám, hogy hagyd abba a fogamzásgátló szedését legalább 3-4 hónapig, hogy helyreálljon a hormonháztartásod, de nem tudom ez mennyire jó ötlet. Szerintem azonnal menj dokihoz, mert lehet baj...

Ha egy hónapban 3 esemény utánit beveszel, akár meg is halhatsz, nem tudom, veled most mi lehet a helyzet, de tényleg nem jó, amit csináltál.

2009. okt. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
terhes valóban nem leszel, de ezta kérdést még a sürgősségi bevétele előtt kellett volna feltenni... örülj neki ha nem lesz semmi bajod. vérezni meg jó hogy nem fogsz amíg szeded a gyógyszert, majd a szünetben.
2009. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár nincs sok közöm a fogamzásgátlókhoz és az esemény utáni tablettákhoz, így együtt meg végképp, de már így leírva is félelmetesnek hangzik.

Szerintem menj el dokihoz minél hamarabb, bár nem értek hozzá, de lehet, hogy nagy bajt okoztál magadnak! Terhes nem hiszem, hogy vagy, de ez a két gyógyszer így együtt nem hiszem, hogy jó a szervezetednek.

A doki biztos tudja mit kell ilyenkor tenni, és meg lehet oldani a gondot. De azért ha legközelebb ilyen helyzetbe kerülsz, egy kicsit járj utána… azért 72 órás, mert van 72 órád, ezalatt sok mindennek utána lehet járni! (bár nem tudom, hogy ez a külföldi gyógyszer is 72 órás e)

Minél hamarabb keresd fel a dokit, segíteni fog! De elképzelhetőnek tartom, hogy most pihenésre lesz szüksége a szervezetednek…

Vigyázz magadra


17/L

2009. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Jajj :( Ez nagy baj. Ezek hormontartalmú készítmények. Az esemény utáni nagyon nagyon erős, hagyni kellett volna a fenébe, ha kihagytad hát kihagytad, akár ki is hányhattad volna, szóval semmi baj nem lett volna. Terhes biztosan nem vagy, viszont az egészségedet tetted kockára. Valószínűleg nem 40 éves vagy, így a szervezeted regenerálódni fog, tehát meddő véleményem szerint nem leszel, de ilyet többet ne csinálj, akár végleges terméketlenséget csinálhat, vagy még ennek a tetejébe más hormonrendszeri problémákat. Én azt ajánlom beszélj a nőgyógyászoddal, hogy akkor most a fogamzásgátlóval mi legyen, szerintem azt fogja javasolni, hogy ne kezdj majd új levelet, majd csak pár hónap múlva. Viszont önmagadtól, ne változtass semmin, beszélj mindenképp az orvosoddal, ha nőgyógyász nincs a közeledben, akkor egy házi orvossal, vagy bármilyen orvossal, minél hamarabb. Kívánom, hogy semmi baj se legyen!
2009. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, tanultam az esetbol az egyszer biztos, mindenkepp felkeresek egy orvost meg a heten, es meglatjuk mi lesz. Koszonom megegyszer !!!
2009. okt. 4. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:
nehogy abbahagyd a fogamzasgatlot 3-4 honapig, mivel h minimum fél évig kell szüneteltetni, ha azt akarod. a par honap nem ér semmit. nem is ajanlatos sokszor szüneteket tartani, mert az nagy rúgás a petefészkeknek, méhnek. nekem ezt mondta a soki amikor én is ugy döntöttem h par honapig nem szedtem. de maskor ne vegyél be 72 orasat, inkabb vard a jó szerencsét, de fog. gatlo mellett nem szabad. sürgősen menj el orvoshoz, mi innen nem igazan tudunk segiteni.
2009. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!