Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Aki már tolta el a menstruáció...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki már tolta el a menstruációját tablettával. Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még messze van, de augusztus 13.-án (kedd) megyek kirándulni és pont aznapra esik az utolsó tabim, akkor pénteken 16-án fog megjönni. El szeretném tolni, hogy ne pont a kiránduláson legyen meg, mert nem azért megyek hogy ott szenvedjek.


Szóval ha 13-án beveszem az utolsó tabit, és nem hagyok ki szünetet hanem 14-én folytatom tovább és mondjuk szedném 10 napig, 23.-áig akkor kell tartanom 7 napos szünetet? akkor 26.-án jönne meg és 30.-án folytatnám. Ez oké de ugye maradt az a 10 szem tabi még, akkor szedem 10 napig és utána megint szünet? Vagy ne csak 10 napig szedjem hanem 2 levéllel egymás után? Lehet abból valami baj? Sosem csináltam még ilyet 3 hónapja szedem csak.


2013. máj. 11. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem túl szerencsés a tablettával toligálni a menzeszt, mert fordítva is elsülhet. Bnőm pl. egyszer megpróbálta. A pár napos megvonásos vérzés helyett lett neki egy egész levél alatt tartó pecsételő vérzése.

Persze meg lehet próbálni, csak nem biztos, hogy érdemes.

Mindkettő megoldás működik. Vagy továbbszeded pár nappal, és tartasz 7 nap szünetet (ilyen esetben a megmaradt tablettákat elrakhatod tartaléknak hányás, hasmenés esetére), vagy beszedheted a teljes következő levelet.

2013. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Boldogság Bár válasza:
én úgy csináltam, hogy minden hónapban eggyel több szünetet tartottam tehát 8. napon vettem be először és így toltam, de nekem csak 2 nappal kellett kitolni... nem tudom inkább ezt kérdezd meg a kezelőorvosod..
2013. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Második: Alapból 8. napon kell elkezdeni a következő levelet, szóval gondolom a 9. napra gondoltál.


Kérdező: Csak azt ne csináld, mint a második válaszoló! Ilyen esetben a védettség csökken, és bizony teherbe lehet esni.

A másodiknak mázlija volt, hogy nem szívta meg.

2013. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy őt kéne kérdezni erről, de sajnos nem tudok menni, múlt héten voltam tabit iratni de nem volt ott akkor akartam megkérdezni, dolgozok így nemtudok akármikor menni :S
2013. máj. 11. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Eltolod a menstruációd egy teljes hónappal, akkor kihagyod a 7 napos szünetet, majd szeded tovább.


Gyakorlatban:


Augusztus 13-tól egészen addig szeded, amíg vége nincs a levélnek, azaz kb. egy hónappal tovább. Aztán szünet, megint egy újabb levél és megint szünet, az már teljesen normálisan.

2013. máj. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak úgy próbálkozz eltolni hogy RÖVIDÍTED a szünetet,hosszabbítani semmi képp,a 2-es nagyon nagy butaságot csinál...-.- 23l :)
2013. máj. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!