Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha korán kezdek fogamzásgátlót...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha korán kezdek fogamzásgátlót szedni (16-17év) akkor később lehetnek valami problémák vagy egyáltalán probléma?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
hát a 17 éve az sztem már nemolyan korai. ha hajlamos vagy a bajokra, akkor akár ha 20 évesen kezded el szedni, akkoris lehet problémád.
2009. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy a fogamzás gátlótól lesz bajod.Inkább attól lehet ha nem csak egy pasid van. Itt a fertőzésekere godnolok amik nemi úton terejdnek. De fertőzést bárhol el is kaphatsz. Ha erős az immunrendszered akkor könnyebben veszed az ilyen "akadályokat". Pl: ha van tűneted és nem vészes inkább fordulj majd dokihoz. A tabival kapcsolatban meg semmi gáz nem lehet. Manapság már nagyon jók vannak. Kevés hormon tartalmúak. Így majd később ha abba hagyod lehet gyereked. Javaslom, hogy azért bizonyos idő közönként tarts majd hosszabb szünetet a tabinál. Ha épp nincs pasid és nem is akarsz kapcsolatat akkor nem fontos a tabit szedni, de akkor gumival kell védekezni. Igy megvéded magad a kellemetlen fertőzésektől.
2009. szept. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszolkat!

2. válaszolónak, tartós kapcsolatom van azért szeretnék már tabira váltani.

2009. szept. 28. 17:30
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

Nem véletlenül találták ki, hogy orvosi vizsgálat KELL előtte - és félévente felülvizsgálat.

Ha ezeket rendesen megcsinálod, akkor nagyon kicsi az esély.

2009. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen LEHET. Nem csak fiatalabb korban, akármikor lehetnek eléggé kellemetlen vagy éppen súlyos következményei. Elhízás, állandó fejfájás, de akár a hormonháztartásod is alaposan felborulhat! Fiatalabb korban meg főleg. Nem lenne kellemes ha a következő 5 évet úgy kellene töltened, hogy egy raklap gyógyszert kelljen beszedned ahhoz, hogy valaha ép embert faragjanak belőled.

Persze általában nem gyakoriak a súlyos következmények, de azért nem is olyan kicsi egy ilyennek a valószínűsége. Az enyhébb mellékhatásokba meg akár előre is beletörődhetsz, bár szerintem még mindig előnmyösebb egy gumit felhúzni, mint 20 kiló felesleggel állandó fejfájás mellett tengetni a napjaidat úgy, hogy annyi a hormonrendszerednek.

2009. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Általában nem okoz problémát, a mostani fogamzásgátlók már tényleg nagyon gyengék. Az a lényeg, hogy azt szedd, ami neked való. Általában a doki vizsgálatokkal dönti ezt el. Nem szabad vaktában szedegetni. Én is 17 évesen kezdtem, akkor még nem ilyen gyógyszerek voltak, szerencsére nem volt belőle problémám. Néha tartottam 2 hónap szünetet, babaprojekt előtt meg 4-6 hónappal érdemes abbahagyni. 31 éves 25 hetes kismami
2009. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!