Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van olyan, aki a fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, aki a fogamzásgátlótól lett beteg vagy került kórházba?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég sok ilyen van, nézz utána.
2013. ápr. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlónak lehetnek mellékhatásai, de ez nagyon-nagyon ritka. Érdemes elvégeztetni a szedés előtt pár vizsgálatot, mert ha hajlamod van bizonyos betegségekre, akkor a fogamzásgátló felerősítheti a hajlamot, de túlzás lenne azt állítani, hogy mindenki, vagy a többség "beteg" lesz a fogamzásgátlótól, mert a súlyos szövődmények igen-igen ritkák, csak azokat szeretik harsogni a médiában, de akiknek meg semmi gondjuk, azok csendben szedik, és nem hirdetik, hogy semmi problémájuk. És utóbbiak vannak többségben.

(Közel 20 éve használok hormonális fogamzásgátlót, bár közben voltak "szünetek", amikor akartam gyereket és lett is gyerekem :). Én csak előnyeit tapasztaltam.)

2013. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Első: valóban "sok" ilyen van, de elenyésző azokhoz képest, akiknél semmi probléma nincs.

Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy sok repülő zuhan le, de ez általában nem akadályozza meg az embereket abban, hogy igénybe vegyék a légiközlekedést.

És ahogy a médiában nem szoktak beszámolni a sikeresen célbaérő repülőkről, csak azokról, amik lezuhannak, hasonlóképpen van ez a fogamzásgátlóval is, ezért tűnhet "soknak" a problémás esetek száma. Valójában, ha megnézed a hivatalos statisztikákat, akkor nagyon-nagyon minimális azoknak az aránya, akiknél a fogamzásgátló súlyos problémát okoz.

2013. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de én még mindig nem szeretenék annak a kevésnek a része lenni. Döntse el mindenki maga, vállaja-e. Én nem.
2013. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anyukám trombózist kapott tőle. Emiatt én nem merek fogamzásgátlót szedni.


De mondjuk ebben kőkeményen benne van a magyar egészségügy, mert a vérben három faktor mutációját kéne megvizsgálni, hogy kiderüljön, hogy veszélyeztetett vagyok-e, de a hematológus megtagadta a vizsgálatot, merthogy drága, majd megcsinálják, ha volt legalább egy trombózisom. Na kösz..

2013. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez olyan dolog, hogy bármelyik gyógyszer szedésénél előfordulhat ilyesmi, sőt haltak is már meg emberek. De, ha ennyire félsz, akkor semmi mást se szedjél, mert mi van, ha pont az aspirinnél fordul veled elő, hogy kórházba kerülsz?? Végül is ezek mind drogok.
2013. ápr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!