Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló szedése mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló szedése mellett a menstruáció megváltozik?

Figyelt kérdés
Még nem szedtem sosem, szűz vagyok. Csak azért kérdezem, mert érdekel, ha majd én is szedni fogom :)
2013. ápr. 13. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Mire vagy kíváncsi?

Igen, megváltozik. Normális esetben minden hónapban van peteérésed, ami, ha nincs megtermékenyítve vér formájában távozik egyéb dolgokkal. A fogamzásgátló tabletta művi terhességet idéz elő, leállítja a petefészkeid működését, de vérzel minden hónapban a 7 napos szünet alatt. Ezt megvonásos vérzésnek, ennek nincs sok köze az igazihoz, mert mesterkélt. Általában a fogamzásgátlót szedőknél csökken a vérzés mennyisége és erőssége, valamint az azt követő tünetek mint görcsölés. Előnye, hogy nagyon kicsi az esélye a terhességnek, szebb lesz a bőröd, nagyjából órára pontos menzeszed lesz, kényelmesebb és bizontánságosab a szex, de !tudnod kell a veszélyeit is: leállítja a petefészkeid működését, ezért ha abbahagyod a gyógyszer szedését fenn állhat a veszély, hogy nem indul be újra a működésük. Én több mint fél éve hagytam abba és még mindig alig akar megjönni, de egy ismerősöm jó 8 évig szedte és neki normálisan megjött utána. Nem szedheted, ha magas vérnyomásod , migréned van. És hajlamosít a különböző fertőzésekre is.

2013. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nekem a testvéreim is szedtek, és nem volt ilyesmi problémájuk, remélem majd nekem sem lesz.
2013. ápr. 13. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!