Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Kihagytam a hónap legutolsó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihagytam a hónap legutolsó tablettáját. Kell máshogy védekeznünk?

Figyelt kérdés
Azt írja a tájékoztató, hogy tartsam meg a 7 napos szünetet, tehát most egyel előbb fogom elkezdeni. De arról nem írt, hogy kell e kiegészítő védekezés, és ha kell meddig. Vagy nem kell? :)
2013. ápr. 6. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Igen, kell. Amennyiben nem szeded be mind a 21tablettát, nem 100%os a biztonság. Én a hét napos szünet alatt használnék gumit+ még az első tablettát hét alatt. Nem bíznám a véletlenre.
2013. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kiegészítő védekezés és így nem hét, hanem nyolc nap lesz a szünet, szóval úgy kezd el szedni a következő hónapot, ahogy kezdted volna ha az utolsó szemet is beveszed .
2013. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A legtöbb fogamzásgátló tájékoztatóban úgy van, hogy ha kihagyod a legutolsót, akkor ugyanúgy a 7 napos szünetet tartsd meg, és egy nappal korábban kezdd, és utána ugyanúgy véd, mintha nem lett volna semmi, úgyhogy nem, nem kell kieg. védekezés! Viszont, ha 8 napos szünetet tartasz, úgy tényleg gyengül a hatása.. ÜDv! :)

2013. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A gyógyszer tájékoztatójában biztosan le van írva, hogy ilyenkor mi a teendő. Ha nincs meg a papír, a google biztos talál egyet digitális formában valamelyik patika oldalán. Általában nem kell ilyenkor kiegészítő fogamzásgátlást használni, de ne ránk hallgass, hanem a tájékoztatóra.
2013. ápr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mint írtam, elolvastam a tájékoztatót, de nem írta, hogy kellene kieg. védekezés, de azt se, hogy nem kell!:) Nem szeretném a véletlenre bízni, már van gyerekem. Köszönöm a válaszokat.
2013. ápr. 6. 18:33
 6/12 anonim ***** válasza:

De érdekes, hogy lepontoztatok?!!!

Sok fog. gátló tájékoztatóját elolvastam, egyikben sincs, hogy kell kiegészítő védekezés ilyen esetben! Ha valaki rendesen szedi a tablettát nem lesz gond, ez nem úgy működik, hogy ha szerdait elfelejtem bevenni, akkor szerdára nem vagyok már védett, de csütörtökre igen, ha azt beveszem!

6 évig szedtem fogamzásgátlót, velem is előfordult, hogy elfelejtettem bevenni egy szemet, felhívtam a dokit is anno, de azért köszi!!!!

2013. ápr. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jaj, ne hisztizz már. Itt mindenkit lepontoznak attól függetlenül, hogy igazat mondasz, vagy nem.
2013. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszadónak:

Én is azt írtam, hogy nem kell kieg. védekezés, szerintem azért pontoztak le, mert azt írtad, hogy ugyanúgy tartsa meg a szedés kezdőnapját..nem szabad olyankor 7 napnál hosszabb szünetet tartani, benne is van a tájékoztatóban, hogy 7, vagy annál kevesebb nap lehet a szünet, de több nem! Üdv!

2013. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is megkérdeztem egy nőgyógyásztól, nekem is azt mondta, semmi gond, egy nappal előrébb csúszik a "ciklus". Amit egyébként én is furcsállok, mert a betegtájékoztatóban feketén-fehéren ott áll, hogy ha a 3. héten elfelejtesz bevenni egy bogyót, mi a teendő.. Dehát az utolsó bogyó is a harmadik héten van, ergo valami gubancot csak tudna okozni... Lehet, hogy túlzott óvatoskodás, de én védekeznék másképp is, egy hétig minimum.
2013. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem hisztizek !:)) Ja és én azt írtam, hogy ha az utolsó napot kihagyta az nem számít bele ugye a 7 napba, szóval nehogy hamarabb kezdje szedni a tabit! Nem mindegy.
2013. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!