Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mi a teendő ilyenkor? A...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő ilyenkor? A tablettat nem tudtam bevenni az első napon, amikor kellett volna. Ez mar kb. a 5-6-ik doboz. A szokásos szünet utáni első nap nem sikerult bevenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
hat a tabletta ha a szünet utáni második napon veszem be? ha az elkövetkező egy honapban ovszert hasznalunk, akkor nem lehetek terhes? kerlek, irjatok. total ki vok akadva, nem szidást kérek, hanem segitséget.
2009. szept. 18. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a 8. napit hagyod ki, tehát a szünet előtti első szemet, akkor igen, óvszerrel kell védekezni az 1. hétben. Utána már nem lesz probléma, de az 1 hétaz kötelező!

L/22

2009. szept. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az én tabim yasminelle és azt írja hogy ha az első héten hagyok ki szemet és az azt megelőző héten éltem szexuális életet akkor forduljak orvoshoz... tehát csorbul a védelem. ez ugye azért van mert a spermiumok benned egy hétig is elélhetnek és kiszabadulhat petesejt, megtermékenyülhet a kihagyott szem miatt. ha nem éltél szexuális életet akkor egyszerre vedd be a második szemmel a kimaradt elsőt, tehát egyszerre kettőt és védekezz legalább egy hétig gumival is. ezért hangsúlyozzák hogy a szünetet rövidíteni szabad de hosszabbítani nem, esetedben pedig ez történt. ha szexeltél a szünetben akkor sajnos csak imádkozni tudsz hogy ne csússzon be a baba. csak azt nem tudom hogy ahogy ezt én a saját gyógyszerem tájékoztatójából el tudtam olvasni, te miért nem tudtad a tiédből...
2009. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
mar megoldodott. egyébként aztán én is elolvastam a betegtajékoztatot, csak nagyon beparaztam. meg nalam 4 nap a szünet, yaz-t szedek.
2009. szept. 20. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!