Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A Nuvaring 4 hétig véd?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Nuvaring 4 hétig véd?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy 4 hétig is fent hagyható.

Valaki tud erről biztosat mondani?


2013. márc. 21. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóban benne van pontosan, hogy meddig lehet fent hagyni.

De miért akarnád fennhagyni?

2013. márc. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, benne van a betegtájékoztatóban, hogyha 4 hétig hagyom fent, akkor is véd, de én ezt nem nagyon hiszem el, elvégre miért lenne benne 4 hétre elég hatóanyag?... De egy kicsit sem akarok kockáztatni.


El akarom tolni a vérzésemet 1 héttel. Szóval vagy fent hagyom +1 hétig, vagy egyből új gyűrű..

2013. márc. 21. 16:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja értem. Szerintem ha a betegtájékoztatóban ez van, azt kb. szentírásnak veheted, mert a betegtájékoztatókat még óvatossági ráhagyásokkal készítik. Szóval követheted a leírtakat, egyszer én is variáltam már a Nuvaringgel és onnan tudom, hogy nagyon pontosan le van írva minden eset a betegtájékoztatóban.
2013. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként még ha nincs is 4 hétre elég hatóanyag, az sem gáz, mert eleve megakadályozza a peteérést, tehát a ciklus végén már igazán nem oszt-nem szoroz, hogy van-e hatóanyag vagy nincs.
2013. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bármikor lehet peteérés, ha van... Akár az utolsó napon is..
2013. márc. 21. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Persze, hogy lehet, egy normális (fogamzásgátló-mentes) ciklusban. De a fogamzásgátló teljesen leállítja a peteérést, már a ciklus elejétől. Tehát ha az utolsó két-három napra már nem jut elég hormon, akkor sem érik meg két-három nap alatt egy petesejt, annak jóval több idő kell. :)
2013. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bármikor lehet peteérés, nem csak akkor.


Kioktatni meg nem kell, k*rva anyád.

2013. márc. 21. 17:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem volt kioktató az előző válaszoló, teljesen korrekt választ adott. Viszont neked lehet, hogy váltanod kéne nuvaringről, ha ilyen hangulatkitöréseket okoz nálad. Egyébként ha belegondolsz, 3 hétig kell fent lennie, és a tájékoztató is írja, hogy a gyűrűmentes időszakban is véd, magyarul azon a héten, mikor menstruálsz. Szóval még ha nem is bocsátana ki hatóanyagot a 4. héten, ha fenthagyod, akkor is védve vagy. Amúgy meg hívd fel a nőgyógyászod, ha ennyire ráparázol mindenre, vagy használj óvszert.
2013. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hú, aztak*rva, annyira parás vagyok, csak azért, mert nem akarok teherbe esni és abortuszra menni, és nem bízom a véletlenre.


Az ilyenek, mint te esnek teherbe fogamzásgátló mellett, mert ennyi eszük van.

2013. ápr. 2. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Agresszív kismalac... :) Elárulom, hogy az ilyenek mint én nem esnek teherbe fogamzásgátló használata mellett, mert van annyi eszünk, hogy nem tologatjuk feleslegesen jobbra-balra a menstruációnkat, hanem rendeltetésszerűen használjuk a gyűrűt, így nem kell aggódnunk, hogy mikor véd és mikor nem. :) 4 év alatt még nem sikerült teherbe esnem mellette, annyira mégsem vagyok hülye ezek szerint... :)
2013. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!