Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Most ilyenkor mit tegyek?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most este vettem észre,hogy a tegnap este esedékes szem fogamzásgátlót elfelejtettem bevenni. Nem tudom,hogy történhetett,mert már 4 éve szedem és ilyen figyelmetlen még sosem voltam. Persze ma bevettem a "szerdait",de akkor így egy nappal tovább kell szednem a gyógyszert? Vagy azon a napon hagyjam abba,amikor eredetileg elfogyna?

Néztem a betegtájékoztatót,de nem találtam erre nézve sok infót. Bár lehet figyelmetlen voltam.

Egyébként most nincs partnerem,de nem hagytam abba,mert nem akarok küzködni az elkezdéssel,ha majd újra lesz párom.

Most nem arra vagyok kíváncsi,hogy mennyire egészségtelen fog.gátlót szedni,hanem,hogy ebben az esetben mi a teendő?


2013. márc. 7. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elfelejtett fogi gátlóról általában azt írják, hogy ha elfelejtetted bevenni, pótold minél előbb. A legokosabb, ha egy nappal előbb hagyod abba, és a következő adagot úgy kezded el szedni, mint ha nem lett volna kimaradás. Így nem csúsznak el a napok. A folyamatosan szedett tabletta védettséget biztosít a gyógyszermentes napokra is.

Ha aktív szexuális életed lenne, akkor nem ártana kiegészítő védekezés amíg a vérzésed megjön. De így ez nem probléma. Eszembe sem jutna letolni a fogigátló miatt; a lehetőségekhez képest a legbiztosabb és legkényelmesebb megoldás, tartós kapcsolatban pedig ideális.:)

2013. márc. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a hasznos tanácsot,mind a "nem letolást" :D!

Ment a zöld kéz.

2013. márc. 8. 02:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!