Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzásgátló tényleg káros?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzásgátló tényleg káros?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szeretnék szedni,de kicsit tartok tőle.Milyen pozitív , és negativ eredményei vannak a tabinak ? És igaz,hogy veszélyes Az egészségre ? ,ha igen ,miért? A normális válaszokat köszönöm
2013. márc. 5. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Némileg csökkenti a méhnyakrák kockázatát, viszont nagyban növeli a mélyvénás trombózis kockázatát.
2013. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2013. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Ha nincs hormon problémád akkorkicsi az esély rá hogy bármi kárt okoz. Inkább akkor szokott gond lenni ha elötte sincs rendben a havi és igy elkezdi szedni valaki. én is megjártam vele igy mert senkit nem érdekelt mért nem állt be 18 éves koromra. Sok barátnőm szedte pár évig és semmi gondjuk nem lett belőle. Simán teherbe estek stb.
2013. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Felborítja a hormonháztartást. Ezt egy egészséges szervezet általában elég jól tudja tolerálni, de ha eleve se stimmelt,akkor pl. meddő maradhatsz utána.

Ezért szokták az embert elküldeni vérvételre. No meg a trombózisveszély miatt.

2013. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak a trombózisra való hajlamot és a májfunkciót nézik vérvételen, hormont nem, nem is kérhet ilyen vizsgálatot egy nőgyógyász, endokrinológiai vizsgálatot pedig nem kérnek egy fogamzásgátló felírásához.

Tisztában kell lenni vele, hogy nem tictac. Sokkal ritkább esetben okoz már gondot, mint a régi nagy dózisú fogamzásgátlók. Kevés hormon van bennük, de van, akinek nem tolerálja ezt sem a szervezete.

2013. márc. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyógyszernek vannak nemkívánatos hatásai.

Pozitív hatásai:

- Kiszámíthatóvá teszi a vérzést Itt azért fontos megemlíteni, hogy NEM rendszerezi a menzeszt. Azért lesz rendszeres a vérzés, mert a saját ciklust kikapcsolja, és helyette bizonyos időközönként megvonásos vérzést okoz az, hogy nem veszed be, és emiatt lecsökken a hormonszint, amit addig a tabival tartottál fenn. Ha tovább szeded, akkor később vérzel, ha kevesebb ideig szeded, akkor előbb vérzel. Tehát egy mű ciklust generál, nem a tiédet rendszerezi!

- Általában enyhíti a vérzést és a görcsöket. Ennek az az oka, hogy mivel a ciklust kikapcsolja, a méhnyálkahártya sem vastagodik meg olyan mértékben, mint egy normál ciklus során. Így kevesebb is tud leválni, kevesebb vérzést okozva ezzel.

- Esetenként jó hatással van a bőrre. Enyhíti a zsírosodást, eltünteti a pattanásokat. Ez főleg azokra igaz, amelyek antiandrogén progeszteronszármazkot tartalmaznak. A hátrány viszont, hogy sok esetben az abbahagyás után még fokozottabban jelentkeznek ezek a problémák, mint a szedés előtt. Sőt, olyan is van, aki nem pattanásos, aztán mikor abbahagyja, tele lesz ragyával a feje.

- Bizonyos daganatok ritkábban fordulnak elő tablettaszedés mellett.

- Bizonyos betegségekben jó hatású (pl. endometriózisban).


Hátrányai:

- Mellékhatások. A betegtájékoztatóban elég hosszan sorolják. Nyilván vannak nagyon ritkák, de vannak olyanok, amelyek nagyon gyakoriak, és igen csak meg tudják keseríteni az ember életét. Pl. libidócsökkenés, hüvelyszárazság (mi értelme ugye szedni, ha az embernek nincs kedve szexelni vele?), gyakori hüvelyi fertőzések, migrén, súlygyarapodás, akár depresszióig fokozódó hangulatromlás/hangulatingadozás.

- Mivel alapvetően a tabletta úgy működik, hogy kikapcsolja a nő élettani működését, a peteérést és a ciklust, azért sejthető, hogy ez nem veszélytelen. A nők többségének az abbahagyás után azonnal, vagy pár hónapon belül rendeződik a ciklusa, visszatér az ovulációja és ezzel a termékenysége. De sajnos előfordul (gyógyszertan tankönyv szerint 2%-ban), hogy tartósan anovuláció (ovuláció-hiány) alakul ki. Ami mondjuk igen kellemetlen, ha az ember babát szeretne. Ugyanis ovuláció nélkül igen csak nehéz teherbe esni...Ez nem azt jelenti, hogy örökre meddő marad az ember, mert azért ált. gyógyszerekkel elő lehet segíteni, de azért na...

- Szövődmények. Manapság nagy port kavart az, hogy bizonyos szerek mellett meghaltak trombózis miatt. Sajnos minden ösztrogént tartalmazó kombinált tabletta növeli a trombózis kialakulásának az esélyét. A trombózisban (ill. embóliában) meg bizony meg lehet halni. Főleg akkor fokozott a kockázat, ha idős nő szedi, dohányzik mellette vki, vagy alapból van genetikai hajlama a trombózisra. De sajnos még ilyen kockázati tényezők nélkül is előfordul.

Ezen kívül okozhat májproblémákat (jó, vagy akár rosszindulatú daganatot), epekövességet, és bizonyos daganatok kockázatát fokozza.


Nyilván valakinek tökéletesen beválik, valakinek meg nagyon nem.

Mérlegelni kell, aztán dönteni, hogy vállalod-e a kockázatot vagy sem.


A környezetemben is van példa mindenre. Vkinek tökéletesen bevált, vkinek viszont migrénje lett, vkinek libidócsökkenése, vkinek melldaganata, vkinek tüdőembóliája.

2013. márc. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Az koránt sem biztos, hogy azért lett embóliája vagy melldaganata valakinek, mert fogamzásgátlót szedett, lehet enélkül is kialakult volna, ezt soha nem fogjuk megtudni, de ha hajlama van rá valakinek, annak rátesz egy lapáttal.
2013. márc. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, meglehetősen káros. Bár a közvetlen és súlyos mellékhatások ritkák (de egyáltalán nem elhanyagolható mértékűek), hosszú távon folyamatosan károsítja a szervezetet.
2013. márc. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, Hát ezek után nem biztos ,Hogy tönkre szeretném tenni a szervezetm ,még gondolkodom akarom- e ezeket a kockázatokat
2013. márc. 5. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezt nézd:

"Valaha ifjúkoromban én voltam Magyarországon a hormonális fogamzásgátlás egyik élharcosa. Lényegében az összes akkori fogamzásgátló gyógyszer kipróbálási folyamatában tevékeny részem volt és azt gondoltam, hogy ezzel meg fogjuk váltani a világot, megoldjuk a koraszülés kérdésének egy fontos részét, és még a végül meg nem valósult kandidátusi disszertációm is ebben a témakörben íródott. Ma megrettenek magamtól, hogy mit is szabadítottunk a világra. ha most mindent kifejtenék ezzel kapcsolatban, akkor még holnapután is itt zongoráznék. A lényeg az, hogy valamit megoldottunk és nagyon sok mindent alapvetően tönkretettünk, sajnos nemcsak a nők, hanem minden ember számára. Hatalmas környezeti szennyezést szabadítottunk a világra, és miután nem számoltunk azzal, hogy receptet írni sokan tudnak, viszont a hormonrendszerhez viszonylag kevesen értenek, így számtalan ciklus- és meddőségi problémát alapoztunk meg, annak minden hozadékával együtt."


Szerintem ez mindent el is árul!

2013. márc. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!