Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi az esély rá, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi az esély rá, hogy gyógyszer szedése mellett teherbe essek, ha máshogyan már nem védekezünk?

Figyelt kérdés

Diane-t szedek, most tartok a 2. levélnél. A betegtájékoztatóban az volt, hogy a 2. hónaptól fogva védettséget nyújt. A vérzésem is szerencsére megjött a gyógyszermentes héten, szóval úgy gondoltam, most már csinálhatjuk gumi nélkül is. Csak barátnőm szokott vele riogatni, h így sem kizárt a teherbeesés.. Jó, tudom, a gumira is azt mondják h 99,9 %ban véd, de gyógyszerrel sincs nagyobb kockázata, ugye?

18/L


2013. jan. 28. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:
1% tehát nagyon kicsi.
2013. jan. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1% hivatalosan, de ha belegondolsz ez azt jelenti, hogy minden 100 szexből 1X simán teherbeeshetsz. Ez így már nem hangzik olyan jól.

Nekem van 3 olyan ismerősöm, aki tabletta mellett lett terhes. A biztos az, hogy tabletta, és megszakítás egyszerre. Ez már eléggé közelít a 100%-hoz.

2013. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A tabletta elég biztos

Én 10 évig szedtem és egyszer SEM voltam terhes.

Aki terhes lesz tabi mellett az:

1. hazudik: ősi magyar női módszer "ezzel megfogom a pasit", szóval hellyel közzel szedi be.

2. Nem szedi rendesen "hupsz elfejetettem 1-2-3 tabit de sebaj barinőmnek se volt problémája vele"

3. 1 héten keresztül antibiotikumot szedett, vagy bármilyen gyógyszert vagy gyógynövényt ami gyengítette a hatását a bogyónak( ezért orvosnak mindig szólni kell ha fogamzásgátlót szedsz mikor felír valamit hogy tudd mennyi ideig kell kiegészítő fogamzásgátlást alkalmazni)

4. hányt vagy napokon keresztül hasmenése volt és nem szedte be a + tabit illetve nem alkalmazott kiegészítő fogamzásgátlást


Ezek szoktak lenni

Szóval ha mindent betartasz és orvos írta föl a megfelelő tabit akkor nem leszel terhes.


Egyébként a nőgyógyászom is megmondta hogy itt magyarországon azért ilyen kimagasló a tabletta mellett teherbe eső nők száma, mert egyszerűen túl buták a szedéshez , illetve nem tudnak szöveget értelmezni ( betegtájékoztató)

2 évig éltem franciáknál, ott tényleg mindenki tabit szed és láss csodát egy emberrel nem találkoztam aki úgy lett terhes hogy nem akart..fura mi?

2013. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) Antibiotikumot talán utoljára az első levélnél szedtem, de mivel már megvolt egy ideje (nem frissen irattam), így nem akartam csak ezért elmenni az orvoshoz. Átolvastam mindkettőnek a betegtájékoztatóját, elvileg az antibiotikum összetevői közül egyik sem gyengíti a Diane hatását.. De ez is még az 1. levél alatt volt, amikor még óvszert használtunk. Azóta még C-vitamin szoktam szedni néhanapján, de az összetevőket elnézve az sem okozhat bajt. Legalábbis remélem :)
2013. jan. 28. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Jajj,de aranyos vagy,most már biztos vagyok abban,hogy a jellemleírásom helyes volt...tudod..abban a másik kérdésben :D
2013. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ötös, de milyen másik kérdésről beszélsz? :)
2013. márc. 13. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!