Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Késve vettem be a tablettát,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Késve vettem be a tablettát, teherbe eshettem?

Figyelt kérdés

Az ötödik tablettát a hatodikkal együtt vettem be, elfelejtettem. Ilyen még nem volt, pedig öt éve szedem már ugyanazt a fajtát. Regulon, aminek elég magas a hormontartalma, közben együtt voltunk a párommal. Mennyi az esélye, h esetleg teherbe estem?

Köszönöm a segítséget és az értelmes válaszokat!!! 26L


2013. jan. 27. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
nem sok, tekintve h elég régóta szeded...de olvasd el a tájékoztatóját a bogyónak, mert az enyémnek attól is függ h hányadik tabival történt ez :)
2013. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha egyfázisú, akkor semmi esélye.
2013. jan. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam a betegtájékoztatót, de semmi érdekeset nem tudtam meg belőle. Annyit ír, h menjek dokihoz. Mikor együtt voltunk akkor olyan 16 órás késés volt. Összességében pedig 24 óra. A következő napokban mindenképp védekezünk. Köszönöm!!!
2013. jan. 27. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem hinném, mivel magas hormontartalmú! Én alacsony hormontartalmút szedek, és nekem többször volt, hogy elfelejtettem bevenni, egyik este nem vettem be és másnap délután együtt voltam a párommal, és még így is megjött! Nincs baj, szerintem védekezni sem szükséges, de ahogy gondolod! Minden gyógyszer más...
2013. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NEM csak azt írja a tájékoztató.


Idézem:


"Ha 1 vagy több tabletta bevétele marad el és a késedelem több mint 12 óra, akkor a FOGAMZÁSGÁTLÓ HATÁS CSÖKKENHET. A paciens vegye be az utolsó elfelejtett tablettát - ez azt jelenti, hogy 1 nap 2 tabletta bevételére lehet szükség - és a többi tabletta szedését folytassa a megszokott módon. ILYEN ESETBEN KIEGÉSZÍTŐ FOGAMZÁSGÁTLÁSI MÓDSZERRE IS SZÜKSÉG VAN AZ ELKÖVETKEZŐ 7 NAPBAN."


- NEM számít, hogy milyen régóta szeded. Nem véd téged jobban, mint azt a nőt, aki egy hónapja szedi. (-> ezt az első hozzászólónak!)


- NEM számít, hogy ez magasabb hormontartalmú gyógyszer, UGYANÚGY csökken a hatékonysága, ha kimarad 1 szem.

HA a magasabb hatóanyag-tartalom azt jelentené, hogy az ilyen gyógyszer tovább és jobban véd, akkor nem naponta kellene ezt is szedni! (-> ezt a 4-es válaszolónak)


Kérdező!


Igen, esélyed van rá.

Két hét múlva javasolt egy terhességi teszt.

2013. jan. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszönöm szépen a segítséget. Mivel még sosem felejtettem el bevenni, nem kellett ilyenekkel agyalnom. Elég húzós hetem volt, gondolom ez miatt maradt ki. Szlovákiai vagyok, a gyógyszeremben is szlovák a tájékoztató. ott annyit írnak, ha az első héten maradt ki szem, akkor keressem fel az orvosomat. Ezért is kérdeztem rá, hátha valaki okosabb a tájékoztatónál. :-)

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!

2013. jan. 27. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Magyarul pl. itt találod a tájékoztatót:

[link]


Mentsd el a linket, nem árthat. ;)

2013. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!