Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ma szedtem be az utolsó...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ma szedtem be az utolsó fogamzásgátló tablettát (trinordiol) az elsö haviból, most még mindíg kell védekezni? (mert fél éve abbahyagtam és most újrakezdtem) de még csak egy hónap ment le!

Figyelt kérdés
2008. jún. 1. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Én úgy látom a leírás alapján, hogy a védettség 7 nap után kialakul, és az utolsó tabletta után még 7 napig fennáll!


A Trinordiol szedésének megkezdése


- Első kezelési ciklus


Az adagolás első ciklusa során a menstruációs ciklus első napjától (pl. a menstruációs vérzés első napjától) a páciensnek naponta 1 db. Trinordiol drazsét kell szednie 21 egymást követő napon át, kezdve az "1" jelzésű vörösesbarna drazséval. Megengedett a 2.-7. naptól való szedéskezdet is, de ez esetben a szedés első 7 napján nem hormonális fogamzásgátló módszer (pl. gumióvszer és spermicid) alkalmazása ajánlott. A megvonásos vérzés rendszerint az utolsó drazsé bevételétől számított 2.-3. napon kezdődik és előfordulhat, hogy nem fejeződik be az újabb csomag Trinordiol drazsé szedésének kezdete előtt.


- A további szedési ciklusok


A Trinordiol soron következő dobozának megkezdése a 7 napos alkalmazási szünet után, a 8. napon aktuális, akkor is, ha a megvonásos vérzés még tart. Tehát, minden 21 napos Trinordiol szedési ciklus az első ciklussal azonos napon kezdődik és ugyanazon 21 napos adagolási rend szerint zajlik, a ciklusok között 7 napos szünetek közbeiktatásával.


Bármely olyan esetben, amikor a Trinordiol szedése a szünetet követő 8. napnál később folytatódik, kiegészítő nem hormonális fogamzásgátlást (kivéve a ritmus vagy hőmérséklet méréses módszereket) kell alkalmazni a Trinordiol drazsé szedésének 7 egymást követő napjáig.


Ez benne kell legyen a dobozban is:

[link]

2008. jún. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!