Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Cypromix fogamzásgátlót el...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cypromix fogamzásgátlót el lehetne kezdenem szedni? Csak jövő hétre kaptam időpontot, de ma jött meg. Allergiám nincs.17/L

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 12:11
 1/10 anonim válasza:
Jövő hétre kaptál időpontot, de már nálad van a gyógyszer? Vagy nem most mész először? Akkor nyugodtan kezdd el szedni.
2012. dec. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. Mégis honnan van akkor a gyógyszer, ha csak jövő hétre van időpontod?
2012. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És milyen allergia?


Minden gyógyszer más, nem tudhatod, hogy mire vagy allergiás, ha még nem próbáltad vagy nem teszteltek rá.


Egyébként sem az allergia-kérdés a lényeg fogamzásgátlónál.


Trombózis-hajlam? Vizsgáltak?

Mikor voltál utoljára rákszűrésen?

Májfunkció? Mikor vizsgáltak?

Családi anamnézis? Van magas vérnyomású, cukorbeteg, trombózisos, visszérre hajlamos?


Ezek kellenek hozzá.

2012. dec. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nővérem is ezt szedi. Apumnak volt 3 éve szívroham, 55 éves.

Nem voltam még kivizsgáláson, röntgenen meg szűrésen. Egyébként ahogy ismerőseimtől hallottam, őket sem nagyon vizsgálta egy orvos sem Bp-n sem, csak felírta.

2012. dec. 16. 13:31
 5/10 anonim ***** válasza:

El ne kezdd szedni úgy, hogy orvos nem is látott!!!! Eszednél vagy? Mondjuk az se semmi, hogy vkinek fogamzásgátlásra cyprot írnak fel.

Tessék, itt egy rész az orvosi előiratból:


A Cypromix acne, seborrhea vagy a hirsutismus enyhébb formáinak kezelésére javallt olyan érett korú nőknél, akiknél a hormonterápiát szükségesnek tartják.


Bár a Cypromix orális fogamzásgátlóként is hat, csak a fenti kórképekben szenvedő, hormonkezelésre szoruló nők kezelésére alkalmazható.


Ajánlott a kezelést 3-4 ciklussal az indikációban szereplő állapot(ok) teljes rendeződése után abbahagyni, és a Cypromix tablettával végzett kezelést nem szabad csupán orális fogamzásgátlás céljából folytatni.

2012. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor szedd, gyermekem! Végül is, nem egy az egész hormonrendszeredet felülíró gyógyszerről van szó, ami akár egy életre tönkre tehet, ha nem vagy szerencsés...


Nem... Olyan ez, mint egy egyszerű cukorka.

Bárki bekapkodhatja...


Csak aztán ne sírj, ha mégse válik be!


---

Egyébként a Cypromix nem normál fogamzásgátló. Tudsz róla?

PCOS betegeknek szokták felírni.

2012. dec. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazuk van a többieknek. Menj olyan orvoshoz aki megvizsgál. Vérvizsgálat, hüvelyi ultrahang, rákszűrés. Ha még nem szedted honnan tudod, hogy allergiás vagy-e rá.

HA már a szexhez érett nő vagy akkor legyél felelősségteljesebb is.

2012. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én eddig 2 nőgyógyászhoz jártam (egyik Bp, a másik kisváros, Pest megye) és mindkettő alaposan megvizsgált, mielőtt felírta volna a bogyót.

A másik meg, Cypromix... Csak azért akarod azt szedni, mert "szok, ócó"??? Ha nincs bőrproblémád, mai indokolná, akkor inkább ne.

2012. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Te jó ég.. Fél évig szedtem (16 évesen) Cypromixet. Az orvos aki írta, meg se vizsgált. Mikor 1hónap után elpanaszoltam neki hogy fáj (gondolom a bogyótól) a fejem, lazán közölte, hogy nem lehet köze hozzá. Kész borzalom volt az a 6 hónap, reggeli rosszullétekkel, mindennel együtt! :( fogalmam sem volt róla, hogy ennyire tré ez a fogamzásgátló, azt hittem az összes ilyen..


NE KEZDD EL SZEDNI!!!

2012. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nekem a barátnőm mondta hogy ezt szedi és én is felírattam mert előtte 6 ezer forintos szedtem. Nekem pattanásos nagyon a bőröm és arra is jó volt, nem híztam meg tőle. Én régóta szedem persze akkor ha van pasim. Nekem félévente a nőgyógyászom elküld vérvételre májfunkció miatt. Én meg vagyok a Cypromix-el elégedve. Mindenkinek más gyógyszert kell szednie, embere válogatja.
2013. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!