Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló tabletta mellett...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló tabletta mellett lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Immár fél éve szedem a tablettákat rendszeresen. Hüvelygyulladásom volt az utobbi hetekben és rengeteg orrovágot kaptam rá az orovosomtól.Ugyebár a 7 nap tabletta szedés nélkul az a menzesz megérkezésére szolgál, én pedig most vagyok abban a hét napban pontosan az ötödik napban és még mindig semmi.semmi előjel semmi! ( a sok tablettálol eléggé rosszul lettem hányingerem volt szédultem de ahogy befejezodott a szedésuk ugy el is mult.

Ugye megjohet még.. és nem estem teherbe!



2012. dec. 7. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha elolvasod a betegtájékoztatót... eh, hagyjuk.
2012. dec. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor létszives világosíts fel... Novynettét szedek ( amihez egy árva betegtájékoztatot nem kaptam a patikában)és eddig midneig napra pontosan megvolt.. most pedig hírtelen nem még semmi jele.. igaz megfáztam és elég stresszesek a napjaim..
2012. dec. 7. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:

"amihez egy árva betegtájékoztatot nem kaptam a patikában"


Ott valami probléma van, a betegtájékoztató KÖTELEZŐ tartozék MINDEN gyógyszerhez. Reklamálj a patikában. Nem is értem, hogy lehet szedni bármilyen gyógyszert, ráadásul hónapokig úgy, hogy nem olvasod el a betegtájékoztatót. Honnan tudod, hogy nem csak mellékhatás amit érzel?

2012. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tessék, mert jó fej vagyok (megjegyzem ha gugliba beírod a gyógyszer nevét, te is első találatként kaptad volna):


[link]


És ha esetleg ezt ott nem látnád leírva (merthogy kellene kapj a tablettához betegtájékoztatót és használati utasítást), akkor közlöm, hogy nincs olyan fogamzásgátló amelyik 100%-os védettséget ad. Ezt mindig kihangsúlyozzák.

2012. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszön.. Igen ezt már olvastam.. De arról nincs benne szó hogy a 7 nap alatt esetleg elmaradhat a menstruácio.. vagy hogy vajon miért lehet.. Egyetlen okot ismerek rá aminek akkor nagyon nem örülök.. Azért kérdezem hogy esetelg tortént e már valakivel ilyesmi hogy elmaradt volna a menstruácio vagy utolso napban jott meg ( terhesség nélkul)
2012. dec. 7. 12:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is Novynettet szedek, de nekem eddig bevált. Viszont mondják, hogy gyógyszerek, alkohol, stb, gyengíthetik a hatását, ezért nem árt a kiegészítő védekezés.. Oké, tudom, utólag már nem tehetsz semmit, csak mondom, hogy bizonyos gyógyszerek mellett sajnos megtörténhet, hogy bajba kerülsz...


Mindenesetre javasolnám nőgyógyász, orvos felkeresését! Ő biztosan többet tudna mondani, mint mi.

2012. dec. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"A következő nemkívánatos hatások fordulnak elő viszonylag gyakrabban a Novynette filmatablettát szedők között:

- Nemi szervek: menstruációk közötti vérzés, gyógyszeres kezelés után a menzesz elmaradása, hüvelyváladék megváltozása, méhfibromioma növekedése, endometriosis rosszabbodása, bizonyos hüvelyi fertőzések, pl. hüvelygombásodás"


innen kiemelném ezt a részt: gyógyszeres kezelés után a menzesz elmaradása


azon az oldalon, amit az egyik válaszoló linkelt. minden szépen le van írva. el kéne olvasni.

2012. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!