Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni tabletta, mit...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anonim smiley kérdése:

Esemény utáni tabletta, mit tegyek? [Sűrgös kérdés.! ]

Figyelt kérdés
Tegnap lefeküdtem egy sráccal. Óvszerrel védekeztünk, de az néha lecsúszott, vagy nemistudom hogy félremozdult. Vett tablettát, de nemtudom, hogy bekéne-é vegyem, mert ő sem biztos abban hogy elment az egész sex alatt, vagy ha el is ment, az óvszer védte-é, és hogy megéri tablettával védekezni ilyen esetbe,vagy haggyam inkább.?:)

2012. nov. 24. 09:17
 1/10 AndreaMariann ***** válasza:

Vedd be!Kicsit megborulsz tőle hormon háztartás ügyileg,de javasolnám,mert nem lehet tudni.

Ne akarj egy olyan fiútól gyereket,aki azt sem tudja,elment-e szex közben.

2012. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Először is: hány éves vagy?

Milyen hosszúak a ciklusaid, és hányadik napon tartottál?


A tabiról fontos tudni, hogy nagyon felborítja a hormonháztartásodat, főleg fiatal korban gáz...


Viszont: ha most van peteérésed, vagy egy héten belül várható, és van rá esély, hogy beléd élvezett, akkor mindenképpen indokolt a bevétele...


Ha nem ment el (amit ugye nem tudtok), vagy peteérés után vagy - akkor kockáztathatsz esetleg azzal, hogy nem veszel be, de akkor sem szabad kizárni a spontán peteérés lehetőségét...


Én bevenném.

2012. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a makkján rajta volt, el sem élvezett, akkor mitől esnél teherbe? Szerintem nem folyhatott ki, bár ezt nektek kellett volna látni...
2012. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

16éves vagyok, és kb a 14edik napba tartottam. Nem venném be, ha biztos lennék benne, de sajnos nemvagyok az.:)

És attól megjöhet a menstruáció rendellenesen? Mennyi időn belül.?

2012. nov. 24. 09:42
 5/10 A kérdező kommentje:
És körülbelül másfél-2 hétmúlva jött volna meg. De ez a tabletta szedés még nagyon új nekem, első esetem hogy bekell vegyem.
2012. nov. 24. 09:43
 6/10 anonim válasza:

Én a Te helyedben bevenném, inkább boruljon fel a hormonháztartásod pár hónapra, mint az egész életed, egy esetleges nem várt babától.

Egyszer már én is vettem be, szerencsére nem történt baj. A tájékoztatóban bent van, hogy előbb is megjöhet tőle a vártnál, de késhet is vagy akár időben is megjöhet. Nekem a várthoz képest pontosan 5 napot késett (betegtájékoztatóban bent is van). Viszont a tabletta bevétele után semmi mellékhatást nem éreztem.

2012. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Énsem éreztem semmi megrázkódtatást, nekem 7 napra rá jött meg a menstruáció. Ha kb 8 órára rá vettem be, hatásosabb, mint ha vártam volna vele?
2012. nov. 24. 20:22
 8/10 anonim válasza:

inkább mellékhatást, nem?

amúgy a tájékoztatóban is bent van, minél később veszed be, annál kevésbé hatékony

amúgy normál esetben (tehát védekezés nélkül) is csak az esetek 20-25%-ából lesz baba, a tabletta meg 84%-os, tehát...

2012. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
amúgy mi az, hogy 7 napra rá jött meg a menstruációd, mikor tegnap voltatok együtt és még gondolkodtál, hogy bevedd-e?
2012. nov. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én a Te helyedben 16 évesen (főleg, bár később sem) feküdnék össze mindenkivel.
2012. nov. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!