Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ajánlott lenne esemény utáni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ajánlott lenne esemény utáni tablettát bevennem?

Figyelt kérdés

Másfél évig szedtem fogamzásgátló tablettát, egy hónapja hagytam abba. Tegnap lefeküdtem a barátommal, védekezés nélkül, nem szeretnék teherbe esni. Vasárnap volt a menstruációm utolsó napja. Szerintetek nagy esélye van, hogy teherbe esek, mindenképpen vegyek be esemény utánit?

(Kérlek titeket, a kérdésemre válaszoljatok, magamtól is tudom, hogy felelőtlenség volt)

18/L


2012. nov. 1. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Tényleg felelőtlenség! Inkább vegyél, biztos ami biztos! Egy tabletta olcsóbb mint a gyerek!
2012. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

A vasárnap a ciklus hányadik napja volt? 5.? Akkor a tegnapi nap a ciklusod 8. napja lehetett. Az ovuláció a ciklus 14-17. napján következik be.

Én semmiképp sem aggódnék...

De itt le fogják úgyis írni, hogy bármikor teherbe eshetsz, mert mindig lehet blablabla rendkívüli peteérés. Ami mondjuk igaz is, de rendszeres menstruációnál, rendszeres nemi élettel nem hiszem, hogy rendkívülien érne meg a petéd. Igaz, eddig nem nagyon érhetett, mert meggátoltad, szóval ez talán kavarhat a dolgaidon.

Én, személy szerint nem vennék be 72 órásat, mert túlzásnak tartom, de ez én vagyok, a saját szervezetemmel. A tiédről sajnos nem sokat tudok, tehát tégy belátásod szerint.

2012. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A vasárnap a 9. nap volt
2012. nov. 1. 14:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy hónappal tabi után nem igen lehet kiszámolni, hogy mikor van peteérés.

Ha nem akarsz gyereket, akkor vedd be.

Máskor meg talán szex előtt gondolkodj. Gumit ismered?...

2012. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vasárnap a 9., akkor tegnap a 12.


Az ovu nem a 14-17. napon van, ahogy az előző válaszoló mondja, hanem egyénfüggő, ciklusfüggő (lehet akár a 8. napon is, ha valakinek olyan rövid a ciklusa - pl. 22 nap).

Mindenkinél más a fulliculáris szakasz hossza. A luteális fázis sokkalta állandóbb (14 nap), de még itt is lehetnek eltérések. Magyarán visszafele sokkalta pontosabban lehet kiszámítani a peteérés becsült idejét (ciklushossz-14), mint előre.

Egy 1 hónapja "újraindult" női szervezetnél meg aztán végképp nehéz becsülni.


Inkább azt gondold végig, hogy mit csinálnál most egy gyerekkel!


Abortusz? Vagy megszülnéd? Van kinek és hova?


12. nap... én erre már bevenném az eseményutánit, ha nem akarnék gyereket.

A spermiumok 2-3 napig is elvannak odabent.

12+3 +14=29 és ehhez képest 26-28 napra szokott nekem megjönni, tehát a 12. nap bőven veszélyes (nálam).

2012. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!