Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hogyan működnek a fogamzásgátl...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működnek a fogamzásgátlós hüvelykrémek?

Figyelt kérdés

Én 15 éves vagyok lány ...

És azt szeretném megkérdezni hogy a gumin kívűl lehet máshogy védekezni ebben a korban ?

Tablettához még túl fiatal vagyok ...

De hallotam hüvely tablettákról-krémekről pl: Pharmatex.


Először is ez mit tartalmaz ? Mármint árthat ilyen fiatalon ?

Ezt is nőgyógyász adja ki ? Vagy simán lehet venni gyógyszertárba ?


És am hogy kell őket alkalmazni ? Mármint háát ...Jó fel tenni-kenni a hüvelybe . De mikor-mennyit és hogy ?


Amúgy azért kérdezem mert szeretnénk gumi nélkül csinálni, egyszer kipróbáltuk megszakitásossal( tudom nem szabadott volna mert veszélyes) na de a lényeg hogy nagyon kellemes volt gumi nélkül ezért gondoltam más védekezésre ...


De persze ha ilyen fiatalon csak azt lehet akkor maradunk annál ! :)


2009. aug. 8. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
te még nagyon fiatal vagy, nem huszonéves akinek ha becsúszik a baba akkor nem olyan gáz... de neked gáz feltételezem úgyhogy számodra két biztonságos megoldás létezik az óvszer és a tabi. a spermicides hüvelykúpok és társaik hibaaránya 35%, 100 nőből egy év alatt 35 esik teherbe... gondolj bele ez milyen sok.
2009. aug. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van. Mellékhatása is van pár. Legjobb ha gumit használtok, vagy megkérdezed a nőgyógyászod.
2009. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem megbízhatóak ezek. Aki hazsnálja, általában úgy, hogy a pasi sose élvez el benne. Azért necces nagyon ez. Én használtam régen, mikor 17 voltam, de nem jött be, mert büdös gyógyszerszagom lett ott lent tőle. Meg drága. Ha tartós kapcsolatban vagy, akkor menj dokihoz, ő segít. De ha nem akarsz tabit, ott a gyűrű is, nagyon alacsony hormontartalommal.

Persze ilyen fiatalon akkor védekezz mással, ha tényleg párkapcsolatban élsz ( sztem...) Én amúgy 16 éves voltam, mikor összejöttem a párommal.. most vagyok 24 és még együtt vagyunk :) Mi is mindig azon agyaltunk,mi lenne jó, mert gyógyszert nem bírom. próbáltam régen a gumit, krémeket, kúpot, de egyik sem vált be. Most gyűrűm van,és meg vagyok vele elégedve.

2009. aug. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

elozo valaszolo: milyen gyuru???? errol irnal legyszives bovebben? nem ugyanaz mint a pesszarium ugye?


kerdezo: a tabit felejtsd el. a tobbi pedig sajnos nem biztonsagos. de ha mkepp ki akarjatok probalni akkor vegyetek pharmatexet, keress ra neten, a site-jukon le van irva h milyen tipusok vannak, hogy kell hasznalni stb. veny nelkul kaphato, szovel csak mesz es megveszed. van kup, zsele, stb lehet valogatni. nem hormontartalmu, ez egy nagy plusz. spercides, szoval ugy fejti ki ah atasat h megoli a spermiumokat de a hatasa nem 100%os szoval a legjobb megszakitassal egyutt hasznalni es meg ugysem teljesen biztonsagos. max 1-2 alkalommal ajanlom, utana maradjatok az ovszernel, szerintem tul kockazatos.

2009. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismét én: A gyűrű...

nah havi egyszer kell feltenni, és kivenni. Felteszed, benned van 3 hétig. Lejár a három hét, akkor egy hétig nincs benned, ezalatt meg fog jönni. Aztán ha ez az egy hét letelik, ismét teszel be egyet. Nem kell figyelned a hasmenésre, hányésra, mer nem befolyásolja. Szex közben nem érzed. Hormonális, de nagyon alacsony hormontartalma van. Nagyon biztosnágos, olyannyira mint a tabi. Az ára húzós csak, mert 3 hónapra 9-10.000, de ha azt nézed, még minidg jobb, mint egy gyerek, ha nincs más választásod. Jah, és nem megy keresztül a szervezeteden, májat sem károsítja.

2009. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
jah , és még vmi, ismét én...nem , ez nem pesszárium...
2009. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszön szépen a válaszokat !! :)

Igen amúgy párkapcsaolatban élek 2éve vagyunk együtt ! :)


Akkor szerintem maradunk a guminál... :)

Mert tudom a fog.gátló tabihoz még fiatal a szervetem...

Akkor ezek a hüvely krémek nem biztonságosak ...

Gyűrőre meg sztem amúgy se lenne pénz ...


Szóval akkor marad az óvszer ! :) Mind1 az se rosz főleg ha ízesített :D epres :$ én azokat nagyon szeretem :D :)


Köszi szépen még 1x ! :)

2009. aug. 9. 20:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy simán teherbe esel mellette, mert marhára nem biztonságos. Ha jót akarsz, maradjon a gumi. Ha parás vagy, használjatok mellette megszakítást is. Ha kiszakadna meg ott a 72 órás tabi. Gyogyit csak akkor írnak, ha már rendszeres a mensid, legalább 2 éve rendszeresen megjön. Amúgy gyerekeknek is felírják.
2009. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!