Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Véletlenül 2 szem gyógyszert...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véletlenül 2 szem gyógyszert vettem be, így lehet akkor csak 6 napos szünetet tartani?

Figyelt kérdés

Azt hittem, h előző este nem vettem be, ezért vettem be tegnap este kettőt.

barátom nincs, szóval abba nem kavar be, de lehet ettől vmi bajom, h 2-t vettem be?

6 napos szünetet tartsak akkor?


2012. okt. 20. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:

a betegtájékoztatóról hallottál már? ennyire ne legyünk lusták... vagy manapság ennyire ciki az olvasás? inkább írja le valaki röviden? a szövegértés nehéz feladat?


google-be írd be a gyógyszered nevét, és ott is kiadja a tájékoztatót, ha nincs meg a papír. ott le lesz írva, hogy mit kell tenni, ha többet vettél be. -.-

2012. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én kergettem a rókákat rendesen ...:/
2012. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos le van írva a betegtájékoztatóban. Valószínű, hogy komolyabb bajod nem lesz tőle és ugyanúgy kell szedned tovább, a következő napon a következő szemet. Aztán 7 napos szünetet kell tartanod, mint eddig is. De olvass utána.
2012. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

elolvastam...

azt írja nincs arra adat h károsodást okozna 1nél több tabletta bevétele.

ezért kérdeztem h másnak volt-e vmi baja.


a menstruáció első napjának megváltoztatásánál írja h lehet rövidíteni a 7 napos szünetet. azért kérdeztem, mert nem akarok 1 új levélből bevenni 1 szemet, h meglegyen a 21 nap/szem és utána 7 nap szünet. Vagy lehet úgy szerintetek, h 20 nap után tartok 7 nap szünetet? v csak 6-ot tartsak?

2012. okt. 20. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Inkább ne tarts szünetet, szedd folyamatosan és csak következő levél után tartsd a szünetet.

Amúgy minden betegtájékoztatóban az van írva: ha kimaradt az adag, akkor mihamarabb pótold, de ne úgy, hogy a következőnél duplát veszel be.

2012. okt. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem bántásból mondom, de a levélre rá vannak írva a napok! Ez nagy segítség lett volna, ha leírás szerint szeded a tablettát.!
2012. okt. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
velem is ez történt, és felhivtam a nőgyógyászomat, azt mondta, hogy szedjem ugyanúgy, igy csak 20 napig szedtem, és a 7napos szünet marad ugyanúgy.:)
2012. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"ha a 3. héten felejtett el bevenni egy tablettát vegye be az elfelejtett tablettát, amilyen hamar eszébe jut, még ha ez azt is jelenti, h egyszerre 2 tablettát kell bevennie.. "


amúgy napok szerint szoktam bevenni, pénteken szoktam bevenni az első szemet. a 14. szem a csütörtöki, csak nem a 13. nap (a szerda) utánit vettem ki a csomagból, hanem az első szem (a péntek) előttit. remélem érthető. a 15. szem a pénteki és akkor láttam, h megvan a csomagban a 14. szem. ezért vettem be mind a kettőt, de utána ahogy utánaszámoltam rájöttem, h a másik végéről vettem be a csütörtökit :S

jó tudom, h előtte kellett volna utánaszámoljak, de nehogy megkövezzetek már ezért :D


akkor sztem úgy csinálom, h most 20 nap után tartok 7 nap szünetet ahogy az utolsó írja.

2012. okt. 22. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!