Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha anélkül kezdenék el fogamzá...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha anélkül kezdenék el fogamzásgátló tablettát szedni, hogy nőgyógyász nem vizsgált meg, milyen veszélynek teszem ki magam?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anélkül honnan veszel fogamzásgátlót??!! Azt csak úgy nem adják ki a gyógyszertárban. Az orvos pedig általában vizsgálat nélkül nem írja csak úgy fel.
2009. aug. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Meg tudnám szerezni! Lindynette a neve.
2009. aug. 7. 14:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Ki sem adják a gyógyszertárban...

Amúgy azért kell a vérvétel, amivel májfunkciót vizsgálnak, mert a hormontartalmú gyógyszerek az egyéb általános gyógyszereknél sokkal jobban terhelik a májat és ha valaki valamilyen májbetegségre szedi (főként análkül, hogy tudná, hogy baja van), abból még májgyulladás vagy egyéb veszélyes betegség is lehet, ha jól tudom, még jóindulatú daganat is lehet belőle, bár ez utóbbiban nem vagyok biztos...

Tudni kell hogy volt-e a családban embólia, hogy cigizik-e akinek felírják, stb, mert a fogamzásgátlók megnövelik az embólia esélyét (tüdőembólia pl, tulajdonképpen a vérrögképzősés esélyét növelik)

21/L

2009. aug. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
semilyennek. ami igazán fontos azt csak genetikai vizsgálattal lehet kideríteni, ez pedig a Leiden mutáció génje, én eddig 4szer voltam különböző dokinál bogyót írtani és abből egy végeztette el ezt a vizsgálatot, ez a gén a trombozis kialakulásáért felelős, legnagyobb szomorúságomra már csak privátban praktizál. egy átlag nőgyógyász azt csinálja hogy bemész jó esetben belédnéz, tehát csak a hüvelyedbe, levesz egy citológiát meg elküld laborra és ott azonnal fel is írja a tabit, nem várja meg se a citológia se a labor eredményét... szóval egyáltalán nem körültekintőek. ha jól érzed magad, semmi gondot nem tapasztalsz az egészségeddel ami normálistól eltérő lenne, akkor a vérképed valószínűleg jó. viszont ha már szeded a tabit egy évben egyszer legalább el kell menni egy vérvételre, hogy megnézzék mi újság. nekem kezdetektől háziorvos írja, félévente járok vérvételre, ha gond van kiderül plusz évente megyek nőgyógyászhoz szűrésre, ennyi. az már máskérdés hogy nem biztos hogy minden háziorvos ilyen, és írja föl beszéld mega tiéddel, mert ugye recept nélkül nem adnak, még így sem hogy egy forint támogatás sincs rajta... nyugati országokban pedig ingyenes, szép... illetve azért mégiscsak érdemes megvizsgáltatni magad ha elkezdessz tabit szedni.
2009. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok! Én is Lindynette fogamzásgátlót szedek. Szóval ne mutasd be. És mégis honnan tudnád megszerezni csak úgy? Recept nélkül nem adnak ki ilyen gyógyszert! Főleg nem vizsgálat nélkül. Azért kell a vizsgálat, hogy megnézzék milyen gyógyszer való neked. Lehet, hogy neked nem is lenne jó a a Lindynette....
2009. aug. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én találtam egy kék pirulát az utcán, bevegyem?
2009. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van egy pár fogamzásgátló gyógyszer, és mi jó és bevált Ildinek, az nem biztos hogy jó lesz és beválik Julinak is.


De vedd be nyugodtan, csak ne less ha véletlenül a nem személyedre szabott gyógyszer miatt egyszer csak teherbe esel, vagy netán trombózis alakul ki. A nőgyógyásznak, ha fogamzásgátlót akarsz szedni, el kell küldenie vérvételre, hogy megnézze, hajlamos vagy-e a trombózisra.


Ha elég érett vagy ahhoz, hogy szexelj, akkor legyél elég érett ahhoz is, hogy normálisan védekezz, ergo ha gyógyszert akarsz szedni konzultálj nőgyógyásszal.

2009. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legrosszabb esetben meghalsz. Hosszan, fájdalmasan.


A népesség túlnyomó többségére teljesen ártalmatlan a fogamzásgátló tabletta, sőt, több jó hatása is van. Ha te abba a kisebbségbe tartozol, akinek nem lenne szabad szednie, akkor egy kis szerencsével feldobod a talpad.


Röviden ennyi. Ne legyél barom.

2009. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

15:03asnak van igaza.

nekem az orvos nemküldött vérvételre, mondtam neki h tabletta kéne, csinált rákszűrést, benézett oda, és ennyi. felírt egyet, egy hónapra. majd utána vissza kellett mennem, megkérdezte h hogy vagyok? vannak e mellékhatások, ilyesmik. nemvolt, így felírta a 3 hónaposra. 8 éve azt szedem, járok vérvételre májat ellenőriztetni (az úgyis csak utána derül ki h mennyire hat ki a májdra, miután már szeded) és rákszűrésre. ennyi.


amúgy nemértelek, h miből áll nekedis elmászni egy orvoshoz? ez olyan kurv@ nagy dolog? elmész, mondod h tai kell, felírja és szevasz. nemnagy dolog. hülye vagy, ennyi.

2009. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Ennyi marhaságot! Hát hol éltek Ti? Májfunkció vizsgálat?

Örülj ha a doki belédkukkant...

Meg személyre szabott fogamzásgátló...Vannak elképzelések...

Majd amelyik cég jobban fizet annak a termékét írja fel a doki úgyis.

Amikor nekem felírta a bogyót(7évvel ezelőtt) gyakorlatilag nem hogy nem vizsgált meg, igazából rám sem nézett...

Na ennyit a személyre szabott bogyókról.

Mellesleg bármilyen gyógyszert meg lehet szerezni recept nélkül, ezt csak megnyugtatásképpen mondom :D

25/L

2009. aug. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!