Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 9 óra helyett este 6-kor...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

9 óra helyett este 6-kor vettem be a fogamzásgátlót. Tudom, hogy belefértem a 12 órás határidőbe, de biztosan nem lehet baj?

Figyelt kérdés

2012. okt. 14. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Soha semmi sem biztos. Ha nagyon fogékony vagy lehetsz terhes ha nem vigyázol. Én is jártam már így, hogy később vettem be, sőt én az utolsó órában, nem lett baj belőle. Szerintem azért csak óvatosan.
2012. okt. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha elfelejtette bevenni

Ha kevesebb, mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a terhesség elleni

védelem még nem csökken. Vegye be a tablettát, amint eszébe jut. A következő tablettát a megszokott időben vegye be.


Ha több, mint 12 órát késik a tabletta bevételével, a terhesség elleni védelem csökkenhet. Minél több tablettát felejtett el bevenni, annál nagyobb a fogamzásgátló hatás csökkenésének kockázata.


Ha egy tablettát felejtett el bevenni az 1. héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint eszébe jut, még akkor is, ha így 2 tablettát kell egyszerre bevennie. A következő tablettákat a megszokott időben vegye be és tegyen kiegészítő óvintézkedéseket, például használjon gumióvszert a következő 7 nap során. Ha a tabletta kimaradása előtti héten nemi életet élt, fennáll a terhesség kockázata. Ez esetben kérjen tanácsot orvosától.


Ha egy tablettát felejtett el bevenni a 2. héten

Vegye be a kihagyott tablettát, amint eszébe jut, még akkor is, ha így 2 tablettát kell egyszerre bevennie. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A fogamzásgátló hatás nem csökken, és nem kell kiegészítő óvintézkedéseket tenni.


Ha egy tablettát felejtett el bevenni a 3. héten

Két lehetőség közül választhat:


1. Vegye be a kihagyott tablettát, amint eszébe jut, még akkor is, ha így 2 tablettát kell egyszerre bevennie. A következő tablettákat a szokásos időben vegye be. A gyógyszermentes hét tartása helyett kezdje el szedni a következő csomagot.


Valószínűleg menstruációja (megvonásos vérzése) lesz a második csomag befejezésekor, de pecsételő vagy áttöréses vérzés is jelentkezhet a második csomag szedésének ideje alatt.


2. Abba is hagyhatja a tabletták szedését. Kezdje el a 7 napos gyógyszermentes időszakot (jegyezze fel, hogy melyik napon felejtette el bevenni a tablettát). Ha a meghatározott kezdőnapon szeretné elkezdeni az új csomag szedését, 7 napnál rövidebb gyógyszermentes időszakot tartson.


Ha követi a fenti két javaslat valamelyikét, védett marad a terhességgel szemben.

2012. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!