Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha 1 szem gyógyszert kihagytam...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha 1 szem gyógyszert kihagytam, hogyan kell tovább szedni?

Figyelt kérdés
belara fog.gátlót szedek,és tegnap elfelejtettem bevenni,eddig soha nem volt ilyen.Hogy szedjem tovább?Folytassam ugyanúgy,és 1-el kevesebbet veszek igy be?Vagy a tegnapit vegyem be ma,és utána ugyanúgy a többit?
2012. okt. 4. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Kedvesem, bele van írva a használati utasításba minden gyógyszernél, hogy ilyenkor mit kell csinálni.
2012. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a belara a hagyományos e, vagy a 2 összetevős. Arról fogalmam sincs, hogy kell tovább szedni. De ha az a szokványos, egyforma tabik, akkor a lehető leghamarabb vedd be az elfelejtett bogyót, a következőt pedig időben vedd be. Szerintem vedd be ma a tegnapit! ne maradjon a levélben..
2012. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

elsőnek,köszi a tanácsot...nincs meg a betegtájékoztató,a dobozzal együtt mindig kidobásra kerül...és egyszerűbb és gyorsabb feltennem itt a kérdést,minthogy keresgéljem a neten.Miért zavar ez téged "kedvesem"?

Másodiknak köszönöm!Már eltelt 12 óra,mivel most vettem észre hogy elfelejtettem bevenni,amúgy 5-6óra fele szoktam délután.Akkor beveszem a tegnapit.

2012. okt. 4. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

"elsőnek,köszi a tanácsot...nincs meg a betegtájékoztató,a dobozzal együtt mindig kidobásra kerül..."


Ez óriási hiba. Mindig muszáj eltenni.


Nem engem zavar, hogy kidobtad, hiszen nem is tudtam, hogy kidobtad.

Én nem vagyok se orvos, se gyógyszerész, ezért csak azt tudom tanácsolni, amit tanácsoltam.

Ha nincs meg, híd fel az orvost vagy a gyógyszertárat, hogy mondják meg a kérdésedre a választ.

2012. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Célszerűbb neten megkeresni a használati utasítást vagy megkérdezni a nőgyógyászod, nem pedig bizonytalan forrásokra hallgatni. A fog.gátló szedése nem játék...

Nem kioktatni akarlak, de ha már gyógyszert szedsz, legyél tisztában a szedésével, meg, h. mi van akkor, ha kihagysz egy szemet...


[link]



Ha a kihagyott idő több mint 12 óra, akkor a Belara fogamzásgátló hatása már nem biztos. Ebben az esetben vegye be azonnal az elfelejtett tablettát, és folytassa a Belara szedését a szokásos módon. Így akár az is előfordulhat, hogy egy nap alatt két tablettát kell bevennie. Ilyen esetben a következő hét napon át kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást (pl. gumióvszert) kell alkalmaznia. Ha ezen hét napos időszak alatt elfogyna az éppen használt cikluscsomag, akkor azonnal kezdje el szedni a tablettát a következő Belara cikluscsomagból, azaz nem szabad szünetet tartania a két csomag között (hétnapos szabály). Valószínűleg nem lesz normális megvonásos vérzése, amíg a következő csomag tabletta el nem fogyott. De az új csomag szedése közben fokozódhat az áttöréses vérzés vagy a pecsételő vérzés

2012. okt. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

már utánakerestem a neten

"Ha a kihagyott idő több mint 12 óra, akkor a Belara fogamzásgátló hatása már nem biztos. Ebben az esetben vegye be azonnal az elfelejtett tablettát, és folytassa a Belara szedését a szokásos módon. Így akár az is előfordulhat, hogy egy nap alatt két tablettát kell bevennie."

Akkor 2 tablettát veszek be.Beveszem most a tegnapit,meg 2-3 óra múlva a mait,csak hogy ne egyszerre vegyem be azért.

2012. okt. 4. 17:44
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm,látom már más is belinkelte.

Nem szoktam elfelejteni,meg tudom hogy nem játék...stb.10 éve szedek fog.gátlót,és van már egy 2éves fiam.Nem egy hülye kis tini vagyok aki nem vigyáz,de ember vagyok én is,elfelejtettem bevenni most először a 10 év alatt.Gondoltam gyorsan megkérdem itt a neten,mert amúgyis itt voltam a gépnél,hátha lesz valaki aki pont ezt szed és tudja.Nyilván utánakerestem volna ha senki nem tud biztosat,és ezt is tettem.

2012. okt. 4. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!