Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetséges terhesség?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges terhesség?

Figyelt kérdés
A barátommal 11 napja voltam együtt. Végig óvszer volt rajta, viszont az ujjam kicsit előváladékos lett, amit letöröltem de utána minimálisan megujjaztam magam, kb csak 1-2 centire nyúltam fel. A ciklusom 21 napos, és mennyisége állaga eltérő. van, hogy 4 napig ömlik belőlem a vér, van hogy 3 napig csak "barna trutyi" van. A napokban kell megjönnie a mensimnek. tegnap enyhe barna folyásom volt, de ez mára szinte eltűnt. ezek a napok viszont egybe esnek a beágyazódás időszakával, amiről azt olvastam, hogy akkor is lehetséges enyhe vérzés.Terhességre utaló tüneteim nincsenek. Semmi. Van esélye, hogy terhes legyek vagy csak túlságosan aggódom. Ha nem lesz rendes még egy hétig, csinálok egy tesztet. De szerintetek lehetséges, hogy új élet fejlődik bennem? Remélem nem, mert nem tudnék megölni egy kis teremtményt. L17

2012. okt. 3. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű hogy terhes vagy, de az ördög sosem alszik. Legközelebb erre figyelj oda!
2012. okt. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Terhes vagy!
2012. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2. ezt így megmondod?
2012. okt. 3. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Igen, nőgyógyász vagyok.

2-es voltam.

2012. okt. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megírom, hogy mi történt velem, hogy minden lány okuljon belőle, akár túl van már első szexuális élményén, akár nem.

Szóval, a kérdésben leírt aktus az első szeretkezésünkkor történt. Gyönyörű volt, nem panaszkodom. Végre érettnek éreztem magamat hozzá. A rá következő héten nem is gondoltam arra, hogy terhes lehetek, szépen teltek a napok. Aztán úgy döntöttem, hogy elmondom a szüleimnek a történteket, hogy már nem vagyok szűz, jobb ha tudják. Tudtam, hogy nem fognak örülni a dolognak, sőt, de ez még mindig jobb, mintha titkolóznék előttük. Anyukám rögtön azzal jött, hogy ezt jól elintéztem, terhes leszek. Nem érdekelte semmi, csak az volt maga előtt, hogy hiába védekeztünk, akkor is terhes leszek, és elrontottam az egész életemet. Még mindig nem gondoltam terhességre, szinte biztos voltam benne, hogy semmi esélye. Azért vártam, hogy megjöjjön a menstruációm, mert hát mégis csak az első szex volt, igényeltem a megerősítését a dolognak. Aztán lett a barna folyás, kezdtem megnyugodni, hogy huhh, mert általában így kezdődnek a piros betűs napjaim. Mondtam anyumnak is. Erre ő mondta, hogy ez lehet a beágyazódástól is. Na én erre elkezdtem félni. A tegnap éjjelemet különböző könyvek, illetve orvosi lapok tanulmányozásával töltöttem, ahol azt írták nagy általánosságban, hogy a beágyazódás az aktust követő 8-10 napon következik be( na mondom ez stimmel), és valóban járhat egy napos pecsételő vérzéssel/barna folyással. Azzal a gondolattal feküdtem le, hogy ha reggelre megjön a mensim, nincs gond, ha ma már erősebb a folyás, nyugodt lehetek. De nem. Ahogy írtam, szinte nem is volt semmi. Nagyon megijedtem. Átfutott az agyamon, hogy mi van ha terhes vagyok. Kétségbe estem. Az abortusz járt a fejemben egész délután, hogy nem tarthatom meg, mert akkor oda az egyetem, és szegény el sem férne sehol, bár a barátom azt mondta nem rég, hogy mindenben támogatna, ha egyszer mégis babánk lenne. Sírtam, zokogtam, hogy én képtelen lennék megölni valakit. Valakit, a saját magzatom. Utána néztem az abortusznak és minden hozzá kapcsolódó dolognak. Ez még szomorúbbá tett. Nem akarom elvenni az élet lehetőségét egy új kis élőlénytől. Olvastam, hogy egy 12 hetes magzat, akit még el lehet vetetni, már elérheti a 8cm-t és a 15 grammot. Már megvannak a hangszálai, a szemecskéi, sőt, az ujját is szopizhatja és már mocoroghat. Teljesen elöntött a kétségbeesés. Már imádkoztam, hogy adja az ég, hogy ne legyek terhes, hogy ne haljon meg egy ártatlan lélek. Könnyek közepette mentem zuhanyozni. Mikor az intim részemnél mosakodtam, figyelmes lettem némi vérre, majd még többre. Ezek szerint ebből tényleg mensi lesz. Nagy kő esett le a szívemről, bár még mindig félek egy kicsit. Ezzel csak azt szeretném mondani és rávilágítani mindenkinek, hogy a szex valóban nem játék. Egy baba élete múlik rajta. Én egy életre megtanultam ezt, és hogy ez milyen felelősséggel, lelki teherrel jár. Soha többet nem leszek még ennyire sem felelőtlen, mint most voltam szex közben. Egy pici lény élete nem játék. Bár velem ezek 2 hét leforgása alatt játszódtak le, sőt, szűken véve az elmúlt két napban, gyökeresen megváltoztatták a gondolkodásomat és a felfogásomat a szeretkezésről. Nem ellene irányulnak a gondolatok, csak rádöbbentenek, hogy mennyire óvatosnak kell lenni. Nem kívánom senkinek, hogy ezeket a pillanatokat átélje. Ez az írás már akkor megérte, ha legalább egy lány elolvassa és elgondolkozik azon, hogy az ő és párja kezében egy új élet sorsa van.

2012. okt. 3. 22:31
 6/9 anonim ***** válasza:
ezert kell a dupla vedekezes ovszer es fog gatlo Az ovszer ved a nemi betegsegek ellen a fog gatlo meg a terhesseg ellen.Igy nyugodttan kiprobalhatjatok egymast kovetkezmenyek nelkul.ezt mar az elso szex elott el kene intezni. En a 17 eves lanyomat elkisertem a nodokihoz es irattunk gyogyszert neki meg szuz volt de elmeselte a baratjaval egy ev egyutt jaras utan tervezik a szexet tudomasul vettem es segitettem neki.Ha minden anya nyiltan tudna beszelni a szexrol kevesebb lenne az abortusz es a stresszes kamasz
2012. okt. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ajánlani kellene a hozzáállásodat, és a mentalitásodat! Örülök, neki, hogy te tanulsz az esetből, és felelősségteljesen fogod élni a szexuális életedet!! Jó, hogy neked ez a kicsi hiba megtanította, hogy bizony védekezni kell, és bizony, ha terhes leszel, akkor egy baba életéről kell dönteni.

Remélem, soraid eljutnak a kortársaidhoz is.

sok boldogságot kívánok!

2012. okt. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2012. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2012. okt. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!