Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Minden fogamzásgátló véd az...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden fogamzásgátló véd az első szemtől?

Figyelt kérdés

Még várok a laboreredményre, nem tudom melyiket fogom szedni. Viszont mindenkitől azt hallom hogy egy hónap után véd csak a tabletta. De az egyik fogamzásgátló betegtájékoztatójában ezt olvastam:

Ha a Jangee 3 milligramm/ 0,02 milligramm filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia.


Szóval az a kérdés, hogy másfajta tablettánál is véd az elsőtől, vagy ez csak néhánynál van így? Persze, az orvosom el fogja mondani, hogy mit hogy, de ez felkeltette az érdeklődésem, és elgondolkodtatott. (bocsi ha hülyeséget kérdeztem, de érdekel:))


2012. szept. 14. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:
noormális Margit? a fogamzásgátló nem a szemektől véd
2012. szept. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Évike147 ***** válasza:
Én is ezt a Jange-t szedem és tényleg az 1. szemtől véd, nekem semmi gondom nem volt soha ezzel a gyógyszerrel, a többiről nem tudok nyilatkozni.
2012. szept. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én is a jangeet szedem és mikor felírta a doki azt mondta a 7.naptól véd de olvastam a betegtájékoztatót €s valóban ez van írva így nem vártuk meg a 7. Napot!
2012. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amelyikben ez van irva, az igen, az elsőtől véd, HA a menstruáció első napján kezded. Azonban az orvos sokszor ajánlja egy 7 kivárását, illetve valamilyen oknál fogva egy csomó ember az egy hónapot.
2012. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, első szemtől védenek, ha első napon kezded el.

Ennek ellenére az orvosok igen nagy része legalább egy hét védekezést javasol.

2012. szept. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!