Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Érdemes terhelnem a szervezete...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes terhelnem a szervezetemet 72 órás tabival?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta szedek fogamzásgátlót, kisebb-nagyobb szünetekkel. A mostani szünet előtt fél évig szedtem. Egy hónapja hagytam abba, pénteken jött meg azóta az első havim. Párommal elkapott minket a hév, és igen, megtörtént a baj.

Holnap mindenképp elmegyek nőgyógyászomhoz, és kikérdezem az ő véleményét is, de érdekelne pár előzetes vélemény, hogy mekkora eséllyel kell 72 órás tabival kiborítanom a szervezetemet.

(Igen, tudom, hogy felelőtlenek voltunk, tudom, hogy a baba rosszabb lenne, mint a tabi, mindenképp elmegyek a nőgyógyászomhoz...blabla. =) )


21/n


2012. szept. 4. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó, ha kisebb-nagyobb szüneteket tartasz. Rendszeresen kell szedni! Az eseményutáni tabletta megéri, és fel is soroltad, hogy miért.
2012. szept. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A szünetekről megoszlanak a vélemények =) Vannak, akik szerint "ellustulhat" az endokrin rendszer, ezért érdemes fél évente szünetet tartani, és nekem eddig fél évente volt szünet. Volt, hogy csak egy hónap, de volt, hogy majdnem egy év, mert épp nem volt párom, és nem akartam feleslegesen szedni. Illetve, az is előfordulhat, hogy a szervezet túlzottan megszokja a mesterséges hormonokat és a gyógyszer ellenére is teherbe eshet. Ilyesmi pont az én tabimmal fordult elő pár emberrel.


A kérdés meg arra vonatkozott, hogy (főleg a rrégebbi hormont tartalmazó) gyógyszerek kiürülése a szervezetből általában 3 hónap. Namost, ha nem is ürült még ki teljesen a szervezetemből, akkor nem biztos, hogy kéne egy ilyen durva adag a szervezetemnek...

2012. szept. 4. 15:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy túlhaladott nézet. A szünetek károsak, és a tablettát nem a kapcsolatok meglétéhez, vagy nem létéhez kell igazítani. A tabletta pedig a szünet utáni első napon már nem véd, humbug a 3 hónap "ürülés". Erre jó példa a terhesség is: 9 hónapig teljesen más hormonális állapotban van az ember, mégis, a szülés után, miután elmúlik a vérzés, védekezni kell, mert teherbe lehet esni.
2012. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Édesanyámnál nem volt humbug az ürülés =) Amint abbahagyta anno a bogyót, próbálkoztak édesapámnál, az orvos azt mondta nekik, 3 hónap, mire kiürül, és én kicsivel több, mint 3 hónap után fogantam =)

Szóval nem himbug, az újabbaknál már lehet, de a régebbi típusúaknál még mindenképp létezik ilyen. Én pedig régebbi hormontartalmút használok, mert az újabbaktól migrénem lett. Valamiért érzékeny vagyok rájuk.


A vélemények pedig mint mondtam, megoszlanak. Elsősorban majd a nőgyógyászom véleményére fogok adni holnap, csak kíváncsi voltam, hátha volt valakinek efféle tapasztalata.

De azért nagyon köszönöm a válaszod =)

2012. szept. 4. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A mai modern tabletták max 1 hét alatt kiürülnek a szervezetből.


Ez a fél évenkénti szünet meg egy óriási marhaság!!! Nőgyógyászaton dolgozom, TILOS ilyen gyakran szünetet tartani, teljesen tönkreteszi a szervezeted! 1 hónap szünet, úristen.. A cvilűág legnagyobb ökörsége volt, hogy ezt csináltad! Ha már szünet, legalább fél évnek kell lennie, nem egy hónapnak..


Gratulálok, magadtól vetted ezt a tanácsot, hogy fél évenként hagyj ki egy hónapot? Mert ha doki mondta, mondd meg, hogy ki. Odamegyek és lelövöm, mert az tuti, hogy piacon vette a diplomáját...

2012. szept. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

elozo kommentar 100% igaz a szunet kivallo arra hogy teherbe ess.

masik kerdes igen minden vedekezes nelkuli kapcsolat utan KELL az esemeny utani gyogyszer minden szex terhesseghez vezethet ha nem vedekezel ez aranyszabaly biztos napok szunet megszakitott kozosules mind mind nagyon nem ajanlott es veszelyes dolog.

2012. szept. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!