Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 4 hetes terhesen kimutatja a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

4 hetes terhesen kimutatja a teszt delutan is a heles eredmenyt?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:
ki
2012. aug. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ honnan számolod.

Mivel az orvosok a terhességet az utolsó menzesztől számolják, azaz 4 hetes terhességnél igazából az embrió csak két hetes. Azt még nem biztos, hogy kimutatja a teszt.

Ha az aktustól számolod, akkor igen, kimutatja.

2012. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
két hetes terhességet már kimutat a teszt, aktus után két héttel már lehet tesztelni ! És délután is , ezek a tesztek a nap bármely szakában kimutatják, de sokan a reggeli vizeletre esküsznek ...
2012. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bellington válasza:

Én 1 héttel az aktus után (12 nappal a menzesz után)reggel csináltam tesztet, negatív lett.

Több, mint 2 hétre rá már késett és izgalmamban este csináltam még egy terhességi tesztet, ami kimutatta, hogy várandós vagyok.

De a teszteken azt írják, hogy ha negatív, akkor nem 100% az eredmény, de ha pozitív, akkor az 100%, mert a teszt a HCG-hormon jelenlétét mutatja ki, az pedig csak várandósság alatt termelődik a testben.


Vegyél több tesztet is akár, hogy biztosra menj. :)


Ez talán picit segíthet a tájolásban:


"A HCG (humán gonatropin hormon) a beágyazódás után kezd el termelődni az anya szervezetében. De nézzük csak a dolgokat sorjában!


1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.


2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.


3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es."


/Kismama blog/

Tehát ebből csak következtethetsz, hogy épp merre járhat a petesejt...:)

2012. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hat a menszesz az megjott de barna foltokban es tartott a megszokott idot es a fajas is az volt es azutan cisnaltam tesztet de delutan s negativ volt osszesen 3 negativ tesztet csinaltam
2012. aug. 30. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!