Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az antibiotikum tényleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az antibiotikum tényleg kioltja a fogamzásgátló hatását? Ha igen akkor " mennyi ideig, ameddig szedem az antibiotikumot vagy egész hónapra?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok okozhatnak hasmenést. Erről pedig szó van a tabletta tájékoztatójában. Egyébként pedig nincsenek rá hatással. Más típusú készítmények esetleg, de akkor azok hormontartalmúak.
2012. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Figyelj, én csak két szót írnék: 'Fordulj orvoshoz!' Majd ő tudja h a hatóanyagok h hatnak egymásra

18/L

2012. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első: Rosszul tudod. Bizony sok antibiotikum gyengíti a tablettát, és nem azáltal, hogy hasmenést okoz.

Egyébként nem mindegyik fajta, de jobb óvatosnak lenni.

Antibiotiukom szedés alatt és utána egy hétig kell kiegészítő védekezés.

2012. aug. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
utolsó köszi :)
2012. aug. 29. 23:43
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenki azt ír, amit akar. Még szerencse, hogy én sosem hazudok, és keltek félelmet másokban. Gyakran szedek antibiotikumot. Egyik sem volt hatással az abtibébire. Esetleg, mielőtt felírná az orvos, kedves kérdező, téjékozódhattál volna, ha már ennyire f.sol a sok marhaságtól, amit a neten irogatnak!
2012. aug. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én egyszer láttam az MTV-n a Tinimamikban, hogy a pár védekezett, gyógyszerrel. De mikor a csaj beteg lett, antibiotikumot kellett szedjen, és teherbe esett. Szval.. kiolthatja, de tényleg kérdezd meg inkább az orvosod.
2012. aug. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Még szerencse, hogy én sosem hazudok, és keltek félelmet másokban"


Nem szokásom hazudni, ha erre céloztál.

De te igen is hazudsz, még ha nem is szándékosan.


[link]

2012. aug. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2012. aug. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha esetleg szeretnél még:

"hormonális fogamzásgátlókkal is komplexet képez --> azok biztonsága csökkenhet --> ajánlatos a kezelés ideje alatt egyéb fogamzásgátló módszert is alkalmazni"

Idézet a mikrobiológia jegyzet, antibiotiukomról szóló előadásának tetraciklinekről szóló részéből.

2012. aug. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Kovács Pistike01 ***** válasza:
Azért nem kellene mindenkinek orvost/vegyészt játszani. Az antibiotikum egy gyűjtő fogalom, különböző hatóanyagú gyógyszerek is tartoznak ide. A linkelt cikk is ír erről, szerintem meg kellene kérdezni a kezelőorvost, hogy milyen antibiotikumot írt fel neked, és hogy az mennyiben módosítja az általad szedett konkrét fogamzásgátló hatását. Az óvatosság persze sosem árt, ha gumit használsz, azzal biztos nem ártasz, de lehet, hogy nincs is szükség rá.
2012. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!