Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes fogamzásgátló tabletta létezik-e?

Figyelt kérdés
Az ok amiért szedném, hogy a menstruációs fájdalmakat enyhítsem. Több helyen is ezt találtam "gyógyír"-ként, de a hormonális fogamzásgátlótól mindig is óckodtam.. sosem szedném! De ha van is ilyen hormonmentes, akkor vajon jó lenne a tünetekre. (hányás, hasmenés, erős alhasi fájdalom, álmatlanság, fáradtság, gyengeség, étvágytalanság)

2012. aug. 17. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Menstruációs fájdalmakra van nagyon sok fajta gyógyszer, szerintem emiatt ne bombázd a szervezeted. Amúgy a hormonális fogamzásgátlók se olyan károsak ma már, csak ki kell tapasztalni, melyik számodra a megfelelő, bár én azt csak szexuális kapcsolat mellett használnám, hogy elkerüljem a terhességet, mensi ellen nem.
2012. aug. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azok a tünetek, amiket felsoroltál, pont a hormonok hatására tudnak mérséklődni vagy épp elmúlni. Ha csak a fájdalomcsillapítás a cél, ott a no-spa, cataflam, algoflex m... Bár nekem egyik se ért sokat.
2012. aug. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szájon át szedhető nem. Olyan van, ami spermicid anyagot tartalmaz, és a hüvelybe kell felhelyezni. De baromira nem megbízható egyébként.

De természetesen a tüneteidre semmit nem érne.

Pont a fogamzásgátló hormontartalma az, ami miatt csökkenhetnek a kellemetlen panaszok. Pontosabban jórészt csak a vérzést enyhíti és a fájdalmat.

Aminek az az oka, hogy a tabletta úgy működik, hogy kikapcsolja a ciklust, megakadályozza a peteérést.

Nem épül fel olyan vastag méhnyálkahártya, mint egy normál ciklus során, így mikor leválik, kevesebb vérzéssel és fájdalommal jár.

De amúgy nem mindenkinél használ. És persze az előnyös hatásai mellett lehet kismillió kellemetlen mellékhatása is.

2012. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Cickafark és pásztortáska tea. Nem fogamzásgátol, de a tüneteken segíthet.
2012. aug. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!