Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Van itt olyan, aki teherbe...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki teherbe esett fogamzásgátló tabletta mellett?

Figyelt kérdés

aki igen, tudja az okát is? kihagyott pár szemet? vagy tudja, hogy hogyan történhetett meg?


nemsokára kezdek tablettát szedni, 4 évnyi gumi használat után ki szeretném próbálni, hogy mennyivel megbízhatóbb a tabletta (bár a gumi még sosem szakadt, csak hát ugye ha épp ninc nálunk gumi, de a vágy meg nagy, akkor necces a dolog:)). és érdekelne, hogy hogyan tudnám 100%ban elkerülni, hogy terhes legyek, mert ugye sajnos bármi előfordulhat :S várom a tapasztalataitokat, véleményeket.


20/L


2009. júl. 14. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

A barátnőm tabletta mellett esett teherbe.Elvetette,mert korai lett volna nekik a gyerek.

Én 4 évig szedtem fogamzásgátlót,de sok problémát okozott(hüvelygomba,bacik stb)és ezért áttértünk az óvszerre.

Egyik módszer sem jobb a másiknál,ill.mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.

2009. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én több mint 8 éve szedem, és soha semmi problémám nemvolt vele. terhes sem lettem, és mellékhatásai sem voltak.
2009. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyszerűen be kell tartani a tabletta szedésének szabályait és komolyan kell venni, mert ez nem vitamin, hogy sebaj, kimaradt egy szem. ha tisztességesen, rendben szeded, semmiképpen sem lehetsz terhes. a statisztikák szerint egy hajszállal biztonságosabb a guminál. aki terhes lett az vagy kihagyott szemet, vagy más gyógyszert szedett, hányt, hasonlók és nem alkalmazott kiegészítő védekezést, amit a tájékoztató szájbarágósan és világosan leír, az ebben az esetben már vessen magára.
2009. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos az előző válaszolóval nem értek egyet teljesen.


Azt írja: "ha tisztességesen, rendben szeded, semmiképpen sem lehetsz terhes". sajnos erre nincs garancia. Még maga a gyártó sem ad garanciát. A legjobb fogigátló terhességi indexe is 99,5% körüli, ez azt jelenti, hogy egy év alatt 100 nőből fél (vagy kétszáz nőből egy), aki ezzel védekezik, teherbe esik. A gyógyszernek sem sikerül minden esetben leállítania a peteérést.


Annyira azért nem kell aggódni. Fejenként évi kb 100 szeretkezéssel számolva ez azt jelenti, hogy 10.000 szeretkezésből csak egynél fogan meg a baba.

2009. júl. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszaitokat :) próbálok azért majd nagyon odafigyelni, meg minden. aztán vagy beválik, vagy nem :S ha nagyon parázok rajta max visszaállunk a gumira :)

persze a további véleményeket, hozzászólásokat is szívesen veszem :)

2009. júl. 15. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. :-) A guminak rosszabb a terhességi indexe, mint a tabinak, 100 nőből évente 3-4 esik teherbe.


Meg lehet próbálkozni a Nuvaring gyűrűvel is. Drága, de nem véletlenül. Ugyanis ezzel nem vagy kitéve hányásnak-hasmenésnek-feledékenységnek. A hormontartalma is kisebb., mert nem kell végigmennie az emésztőrendszeren, közvetlenül a hüvelyben szívódik fel.


Ne parázz!

2009. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
4 év alatt még sosem szakadtunk gumival, szóval szerencsések voltunk (nem került hozzánk selejtes darab), meg ésszel használtuk, úgy ahogy kell (mikor ezt kijelentem ezen az oldalon, mindig le vagyok hurrogva, hogy az nem elég :D - pedig sztem az a lényege, no mindegy :D). igyekszem nyugodtabban felfogni, csak nagyon nem lenne ínyemre egy baba, így az egyetem közepén :S
2009. júl. 15. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!