Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » 16 évesen fogamzásgátló...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

16 évesen fogamzásgátló tabletta. Szerintetek?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, már lassan egy éve együtt vagyunk a barátommal, és kb. másfél hónapja feküdtünk le először. Mindig védekeztünk, de elgondolkodtam azon, hogy el kellene kezdenem fogamzásgátló tablettát szedni. Nektek mi a véleményetek? Nem túl korai? Anyukámmal is megbeszéltem, ő azt mondja, ahogy gondolom. Ő is szedett még fiatalabb korában, és egyáltalán nem esett nehezen teherbe. És vannak már alacsony hormontartalmú tabletták is, nem igaz?
2012. júl. 11. 13:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én 16 éves korom óta szedem, idén leszek 20. Nekem semmi panaszom nincsen rá. Mellékhatások sem jelentkeztek. Én azt mondom, hogy ha így nagyobb biztonságban érzed magad, akkor szedd. Mindenképpen beszélt meg édesanyáddal, és persze majd az orvos is a neked megfelelőt fogja felírni. Valakinek nem válik be, valakinek igen. Ha folyamatosan jársz szűrésekre, akkor nem hiszem, hogy gond lenne. Ráadásul ezek a készítmények már sokkal alacsonyabb hormontartalmúak, mint a régebbiek. Nem kell megijedni. Az orvosra kell hallgatnod elsősorban.
2012. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két válasz adónak a pozitív kommenteket, jó hallani, hogy valakinek bevált! :) Mindenképpen el fogok menni orvoshoz, és kikérem a személyes véleményét. Anyukámmal is átrágtuk már a témát nem egyszer, de még nem jutottunk dűlőre, ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt, mik a személyes tapasztalatok.
2012. júl. 11. 22:21
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, rendszeres szűrések, és semmi bajod. Nem fogsz meghalni tüdőembóliában, és csomó sem lesz a melledben, ennek nagyon kicsi az esélye, de le lesz írva a betegtájékoztatóban. Én is szedtem 15 évesen.
2012. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

10.es vagyok és nagyon szívesen!

Így van rendszeres / éves szűrések mellett semmi probléma nem lesz. Mióta szedem, évente megyek rákszűrésre és eddig nem volt semmi baj, mindig P1-es!

Sok szerencsét hozzá, remélem neked sem lesz gondod vele! :)

2012. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!