Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Logest fogamzásgátlóról...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Logest fogamzásgátlóról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni, hogy Logest fogamzásgátlóról mik a tapasztalatok. Olvastam már, hogy valakinek megkeverte hormonját, hányingere lett, rosszkedv, stb.. De ha jól reagáll a szervezet rá akkor a közösülést illetően jól véd a tabletta? A fiú mennyire nyugodtan mehet el egy lányban?
2012. jún. 14. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.36N vagyok.Múlt hónap vége fele elkezdtem szedni a Logestet a menzesz elsõ estélyétõl.Két héten át csak tisztultam,már nem izgatott annyira a szex az eggyüttlét gondolata sem.Levitte a libidómat nagyon.A második hét vége fele olyan nyomó fájdalmaim voltak ágyékrészen derék fele mintha vajudtam volna.Ezt viseltem két napig aztán irány a nõgyógyász.Kiderûlt nem volt nekem megfelelõ.Sok szerencsét én pont eggy vagyok azok közûl akit nagyon keményen megzavart.Amúgy ha re?desen szeded véd elsõ naptól ezt mondják de azért vigyázzatok.
2012. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hányással járó menstruációs görcsök enyhítésére kaptam a Logestet. Az az igazság, hogy ahány szervezet, annyiféle reakció; nekem 6 hónapomba telt, míg ténylegesen "beállt" a hormonrendszerem tőle. A görcsöket már az 1. hónap után megszüntette, de érzékenyebb lettem (mellfeszülés, ovulációkor alhasi fájdalmak). A mellfeszülés fél év után elmúlt, de az ovulációkor jelentkező szúró érzés az alhasamban megmaradt.

De hogy ne csak a negatív oldalát vegyem a dolognak: mint ahogy azt már írtam, megszüntette a görcsöket, a 7 napos menstruációm 6 napos lett, és az arcom is kitisztult (kevesebb pattanás van rajta).

Amennyiben nem jelentkeznek a betegtájékoztatóban felsorolt "durvább" mellékhatások (kettős látás, hányinger, szív- és érrendszeri panaszok, stb.), akkor nyugodtan használhatod, valamint a teherbeeséstől is véd. Az első hónapban még kiegészítő védekezést is használj, majd a következő levél szedésétől számítva már a párod is elélvezhet benned, mivel 99%-ig véd.

Remélem, tudtam segíteni =)

2012. jún. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"de érzékenyebb lettem (mellfeszülés, ovulációkor alhasi fájdalmak). A mellfeszülés fél év után elmúlt, de az ovulációkor jelentkező szúró érzés az alhasamban megmaradt."


A tablettának pont az ovulációt kellene megakadályoznia, hiszen így véd!!!!

2012. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!:) Okossabb lettem valamennyivel!:)
2012. jún. 14. 19:03
 5/8 anonim ***** válasza:

ovuláció??? :O tabikor NINCS ovuláció... legalább is normális esetben, ezért nem esünk teherbe (már aki rendesen szedi)


21/l

2012. jún. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs ovuláció, akkor hogyan szakad ki a petesejt a burokból? A 7 napos szünet alatt. És nekem általában akkor fájt az alhasam...
2012. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy!!! a 7 napos szünet alatt azért jön meg a mensi, mert megvonod a gyógyszert a szervezetedtől. Ha lenne ovuláció, akkor azt jelenti, hogy nem hat (rosszul szedted, nem szedted, hányás hasmenés... stb) a gyógyszer, és simán terhes lehetsz...


21/l

2012. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy nem szabadul ki a tüszőből, mivel meg sem érik. Ez a lényege a gyógyszernek. Nincs peteérés, nincs gyerek.

Ha neked a szünetben mégis peteérésed volt, akkor neked k.vára nem hat a gyógyszer.

2012. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!