Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehet-e már szeretkezni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e már szeretkezni?

Figyelt kérdés
A párommal régóta együtt vagyunk, eddig óvszerrel védekeztünk. Ma lesz 6 napja, hogy elkezdtem szedni fogamzásgátló tablettát. A hétvégén ünnepeljük az évfordulónkat, vagyis szombaton lesz majd 8 napja, hogy szedem. Lehet már óvszer nélkül szeretkezni, vagy várjuk meg, mint az átlag emberek a 2 hetet? A gyógyszer neve Symicia, ha ez számít valamit. Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 7. 19:49
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy évfordulótok lesz, még nem vagytok különbek, mint az "átlag emberek", de azért jót röhögtem.


Az van a használati utasításban, hogy várjatok 2 hetet? Igen? Akkor mi a kérdés?

2012. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj megvárni, csak akkor lehet hogy 9 hónap múlva az első gyerek érkezését fogjátok ünnepelni, vagy az első abortuszt ;)
2012. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem az orvos, aki felírta azt is mondta, hogy nem árt kivárni egy egész hónapot. Nem lehet? Vagy csak engem figyelmeztetett?
2012. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
81%
Ha a menstruáció első napján vetted be, akkor a fog.gátlók többsége már véd a következő napon!
2012. jún. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
Én nem tudom kinek mit mondtak, nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy egy aza1 hét, aztán elég a tabletta. és a papír is ezt írta.
2012. jún. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Idézet a betegtájékoztatóból:

Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

A Symicia szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Symicia szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia.

2012. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-ik vagyok. ez azt jelenti, hogy hétvégén mehet a menet. :)
2012. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A menstruációm legelső napján vettem be a tablettát. A nőgyógyászom nem mondott nekem semmi konkrétat, amikor megkérdeztem tőle, hogy mikor lehet szeretkezni leghamarabb?! Annyi volt a válasza, hogy ne egyből. Aztán így eléggé elbizonytalanító a dolog, mert a papírba az van írva, hogy már a legelső tabletta bevétel után védelmet nyújt, valaki pedig azt mondja, hogy várni kell vele 2 hetet, 1 hónapot, így nem igazán tudom, hogy mi a teendő?!
2012. jún. 7. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Ott az idézet. Szuper védett vagy, de az évfordulód napján már tuti mehet a menet.
2012. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2012. jún. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!