Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hány éves kortól érdemes vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hány éves kortól érdemes vagy ajánlott el kezdeni szedni a fogamzásgátló tabletta szedését?

Figyelt kérdés
16 éves leszek szeptemberben és vagy egy komolyabb kapcsolatom 1 éve.eddig óvszerrel védekeztük,de most már szeretnénk váltani a fog.gátlóra? Korai lenne? Én úgy érzem már ideje lenne! Hogy mondjam meg anyukámnak hogy szeretném elkezdeni?
2009. jún. 30. 11:27
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem 16 évesen már nyugodtan, nővérem is akkor kezdte, igaz egy ""Kicsit"" kellemetlen mellékhatásával szembesült: most 21 éves és azóta nem kívánja a szexet.
2009. jún. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Ja, vagy később majd nem esel teherbe,ha szeretnél de ugye ez most kit izgat addig még sok idő van hátra..(nemde???)
2009. jún. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Naga_Chevalier ***** válasza:
100%

Hát jah!

A Fogamzás gátló szedése jár némi rizikóval.

Elvileg mikor már megjött az első (ugye érted?) akkor már érdemes elkezdeni ha van valódi szexuális kapcsolatod, illetve ha már 16-17 éves vagy és gondjaid vannak a menstruációval (túl erős/elmarad/összevissza van hol van hol nincs) akkor is érdemes elkezdeni, mert a fogamzásgátló be tudja állítani a ciklusodat.

Előtte menj el nőgyőgyászhoz (vagy mitomén valamilyen illetékeshez) és vele irattasd meg a megfelelőt, mert nagyon sok létezik és csak ő képes megmondani a neked megfelelőt.

Vagy haz ez valamilyen úton módom problémás akkor is sokféle praktika van a gyereknemzés elkerülésére.

PL.: Gumi (fontos hogy csak gyógyszertárban vegyed DE KOMOLYAN!)

"Pest előtt kiveszem" módszer.

Na meg ugyis tudod ezeket szerintem :)

2009. jún. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

én 16 évesen kezdtem, most 24 vagyok, és semmi bajom, rendszeresen járok rákszűrésre.

vannak itt ilyenek, akik megpróbálnak elijeszteni, meg sorolják a bajaikat, namármost igen, ez megtörténhet. de kevesebbszer lesz bajod a tablettától, mint ahányszor az óvszer kiszakad és lesz tőle gyereked...

2009. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Igazából akkortol mikortol szexuális életet élsz.
2009. jún. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akkor amikor van egy tartós kapcsolatod, és rendszeres, gyakori szexuális életet élsz. Ez alatt azt értem, hogy minden nap, v két naponta van köztetek szex. Csak azért mert két hetente összebújtok kár lenne hormonokal bombázni magad.
2009. jún. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor szedd, amikor jónak tartod, és nem feleslegesen szeded.
2009. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!