Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » A fogamzasgatlo alterhesseget...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fogamzasgatlo alterhesseget hoz letre?

Figyelt kérdés

Kivancsi vagyok, hogy ti egyetertetek-e ezzel vagy nem.

Legyszi a valaszadas elott gondolkodjatok 1 kicsit!


2012. máj. 28. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. máj. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem hoz létre álterhességet. Attól, hogy hízhatsz(!), szebb lesz a bőröd és nincs menstruációd csak megvonásos vérzésed még nem álterhesség.

Az álterhességet a gyermek utáni sóvárgás váltja ki leggyakrabban.

2012. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a szervezeted ugy érzi hogy terhes vagy,ezert nem eshetsz már teherbe.
2012. máj. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért érezné úgy, hogy terhes vagyok? Van megtermékenyített petesejtem, ami növekszik bennem? És ha úgy érzi a szervezetem, akkor lassacskán nőni fog a pocakom is?


Igazából azért tettem fel a kérdést, mert a biológia tanárom is ebben az oltári nagy marhaságban hisz, hogy álterhességet hoz létre. Az álterhesség egy betegség, nagyon súlyos és rendkívül ritka.

A fogamzásgátló KIKAPCSOLJA a ciklust, nincs peteérés sem, ezért nem lehet teherbe esni.


Különben az utóbbi 1 évben hallottam csak erről az álterhességes gondolatmenetről, hát jó nagy hülyeség, mikor felejtik már el az emberek?!

2012. máj. 28. 11:56
 5/8 A kérdező kommentje:

Na szóval ezért kértem, hogy 1 picit gondolkozzatok el a válaszon.

Ha 1 picit belegondolsz kedves 3. válaszoló, rájössz, hogy nem okoz álterhességet, nem ilyen alapon véd.

Amúgy én nagyon kiakadtam, hogy a biosztanárom beadta ezt a hülyeséget az egész osztályban, és a tablettát szedők még el is hitték... Sok eszük van.

Ha már valaki tablettát szed, miért nem szán rá arra 10 percet, hogy megértse, hogy hogyan is hat, mit csinál a szervezetben? Éh, ez inkább csak költői kérdés...

2012. máj. 28. 12:00
 6/8 anonim ***** válasza:

A biosztanárok sok dolgot (baromságokat is) tényként tálalnak- elvégre nekik van némi rálátásuk a biológiára..

Na igen de azt elfelejtik, hogy nem gyógyszerészek, nem biológusok stb csak tanárok akik egy bizonyos anyagot adnak le évről-évre és az ő teóriáik nem feltétlen alapulnak a valóságon.

2012. máj. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ami a hormonszintet illeti, az olyan, mintha tényleg a terhesség 'állapotában' lenne az ember, de álterhességet semmiképp nem hoz létre.
2012. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez pont olyan torzítás, mint hogy a nők 90%-a szerint a tabletta rendszerezi a menstruációt. Sőt, az orvosok nagy része is azt mondja, hogy rendbe teszi.

Hogy a francba tenné már rendbe, ha alapból az egész ciklust kikapcsolja és nincs is menzesz?

Hát sehogy, ez ilyen berögzött idiótaság.


Amúgy azért mondják, hogy álterhességet hoz létre, mert terhességnél nem pusztul el a sárgatest, hanem folyamatosan progeszteront termel, ami fenntartja a terhességet. És a progeszteron miatt nem érik meg másik petesejt.

A tablettában is progeszteron van, ott is azért nem érik meg petesejt...

Ergo hasonló ahhoz, mint ami terhességben fennáll.

2012. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!