Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Fogamzásgátló felírásához...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fogamzásgátló felírásához mindenképpen szükséges vérvétel?

Figyelt kérdés

2012. máj. 19. 14:59
 1/9 Carlsokolbász ***** válasza:
0%
Beöntés is!
2012. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, de nem árt. Általában azért szokták kérni, hogy kizárjanak bizonyos dolgokat, illetve hogy későbbi ellenőrzés során össze tudják hasonlítani valamivel az eredményeidet, hogy nem okozott e problémát a tabletta.
2012. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj de elég buta vagy....

Én pasi vagyok de én is tudom,hogy nem kell...

2012. máj. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ne butázd le, nem ezt érdemli, csak aggódik. Nem kell, de ajánlott. Lelkiismeretes orvos elküldi vérvételre, mert lehet, hogy nem a megfelelő gyógyszert írná fel neki, amivel csak később problémái lennének.
2012. máj. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Jó esetben csinálnak, hogy megnézzék, hogy minden rendben

van-e a májaddal, szedhetsz-e bármilyen hormonális fogamzásgátlót.

Trombózis hajlamot sem ártana megnézetni mondjuk...

2012. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a felelőtlen orvos aki nem csináltat, és te is az vagy ha nem mész el. Ő a praxisával játszik te az életeddel. Persze általában nem szokott probléma lenni akkor sem ha nincs vérvétel csinálva, de ne adja az éh, hogy Te legyél az 1000ből az egy akinek nem bírja a veséje a tablettát...amit a vérvétellel meg ki lehet szűrni. Tessék csak megcsináltatni, azzal senkinek sem ártasz.
2012. máj. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
általában megkérdezi hogy van volt e családban valakinek xyz betegsége, és haegy is kétséges akkor elküld vérvételre... nálunk nem volt ilyen gond felmenők között (ammeddig ezt vissza lehetet követni) és nem is kért vérvételt az orvos
2012. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálam sem volt ilyen probléma, nem is küldtek vérvételre, viszont kicsit több mint fél év után igen, egy ellenőrzésre, hogy minden rendben van-e.
2012. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A vérvétel a TE érdeked!


Vannak olyan helyek, ahol mindenféle vizsgálat, kikérdezés nélkül, bemondásra felírják a tablettát, de én oda nem mennék.


A laborvizsgálat ahhoz kell, hogy meggyőződhess, fatális kockázat nélkül szedheted-e a tablettát.


Nem-e sokkal nagyobb az esélyed tablettaszedés mellett arra, hogy

- lebénulj

- tönkremenjen a májad, veséd

- esetleg meghalj.


Magyarországon pl. a lakosság 10 %-a rendelkezik fokozott véralvadási zavarral. Nekik fogamzásgátló szedése nélkül is sokkal nagyobb az esélyük arra, hogy trombózist, tüdőembóliát, stroke-ot kapjanak. Fogamzásgátló szedése ezt az esélyt sokszorosára növeli.

A trombózishajlam öröklött, nem attól függ, hány éves vagy, viszont egy egyszerű laborvizsgálattal (APC rezisztencia) kideríthető, hogy fennáll-e.


A fogamzásgátló szedése normál esetben is kockázatokkal jár.

2012. máj. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!