Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Esemény utáni illetve fogamzás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esemény utáni illetve fogamzásgátló tablettát hogy tudok magamnak iratni?

Figyelt kérdés
Még nincs rá szükségem csak érdekelne. Tapasztalatlan vagyok ebben a témában ( felhívom az általam kiválasztott nőgyógyászt időpont kérés... )Utána mi történik? Ugyan így az esemény utáninál?
2012. máj. 7. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:

ambulancia, házi orvos, nőgyógyász írja ki.

Előre csak akkor adják ki ha az orvos ismerősöd

2012. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az esemény utánit nem lehet csak úgy elöre feliratni, mert eleve nem szabad(na) túl sürün beszedni, de elöfordulhat, hogy mire szükséged lenne rá, addigra régen lejárt. Ha netán szükséges lenne, akkor abban az esetben vagy ügyeletre vagy egy közeli kórházba mégy és ott iratsz fel.

A fogamzásgátlót - ha normális orvosod van, akkor úgy irja fel, hogy kérsz idöpontot, akkor elvégez néhány viszgálatot (kikérdez a menzeszedröl, megvizsgál, vérképet csináltat, vérnyomást mér, stb), és utána megkapod a receptet, a jó orvosnál csak egy hónapra, mert eleinte sokaknak gondja van az átállással, és egy hónap alatt kiderül, hogy megfeleö-e az a fajta neked, vagy másikat jobb megpróbálni.

2012. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem előre, úgy gondoltam, majd ha kell.. Háziorvos nem írhatja fel az esemény utánit?

Köszi az eddigi válaszokat:)

2012. máj. 7. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Elvileg felírhatja, mivel nem igényel előzetes vizsgálatot, egy sürgőssége "beavatkozásról" van szó.

A rendszeresen szedett fogamzásgátlót felírhatja, szvsz az eseményutánit is.

2012. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2012. máj. 7. 22:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz kell menni és fogamzásgátló esetén el küld laborba hogy megnézze a májfunkciót.Ha nagyon fiatal vagy 18 -20 alatt én meg ajánlanám hogy hormonokkal bombázd magad.

Én szedtem fiatalon elég sokat híztam.Esemény utánit szintén csak nődoki írhat fel,ha mondod neki megtörtént a baj és szeretnél.

2012. máj. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De még egyszer sem voltam nőgyógyásznál.. Akkor gyorsan keresnem kell egyet, telefon időpont és ennyi? Am 18 éves vagyok, és amit írtál e miatt sem szeretnék még szedni..
2012. máj. 7. 22:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is arra mondtam, hogy miután a nőgyógyász kivizsgált, megvan a megfelelő gyógyszer, utána azt kiírhatja a háziorvos is, eseményutánit is írhat ki, tinédzserambulancián is felírják és bármelyik nőgyógyász.

Lényege, hogy 72 órán belül be kell venni, minél előbb veszed be, annál nagyobb a hatékonysága.

2012. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Eseményutánit az ügyeleten is írnak, akár hétvégén is, mert ugye ott számít az idő, ezért hiába hívod a nőgyógyászod, hogy kell a bogyó, ha csak 2 hét múlva tud időpontot adni. Szóval azt elvileg a háziorvos is felírhatja.

Fogamzásgátlóért első körben érdemes a nőgyógyászhoz menni. Elküld vérvételre és meg is fog vizsgálni, megcsinálja az első citológiai teszted (méhnyakrákszűrés, évente ajánlott), ezután felírja a gyógyszert. Van olyan, amit utána a háziorvosod is felírhat, de vannak olyan bogyók, amiket csak szakorvos. Utóbbinál ügyelj, hogy a legtöbbnél időpont kell, tehát legalább két héttel a gyógyszer elfogyta előtt kérj időpontod, hogy mindig legyen nálad.

2012. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!