Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Tényleg ennyire megbízhatatlan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire megbízhatatlan a tabletta?

Figyelt kérdés
Az egyik legmegbízhatóbb fogamzásgátlási módszernek mondják, itt mégis szinte minden 3. válaszban az van, hogy "terhes lettem tabletta mellett".
2012. ápr. 19. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A tabletta MEGBIZHATÓ, de a legtöbb ember, aki szedi, nem.


Ha nem tartják be a szabályokat (kihagyok 1-2 tablettát, szedek mellette ezt-azt, kevesebbet szedek be, mint egy levél, hogy akkor legyen a vérzésem, amikor éppen jobban passzol, stb. - ilyet minden nap olvashatsz), akkor természetesen nem tud rendesen hatni. HA szabályosan használják, akkor gyakorlatialg nem eshet mellette teherbe senki.


Ami nekem nagyon furcsa, hogy Magyarországon a tabletta mellett rengetegen lesznek terhesek, Németországban (ahol élek már 20 éve), SENKI. Pedig UGYANAZT a tablettát szedik itt is, itt hatásos, ott nem. EZ csak aszedési fegyelemmel magyarázható.


(Mellékesen ugyanez igaz az óvszerre is - itt sokan használják huszon-évekig, és se nem lesznek mellette terhesek, se nem szakad ki, MO-on meg nem hat. Ebben az esetben is az a gond, hogy nem rendesen hasznalják.)


Itt az esemény uánit sem szedik annyiszor, mint MO-on, leginkább csak megeröszakolás esetében szokás, egyébként nincs rá szükség.

2012. ápr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsonek.

Egy kis intelligencia is kell am a szedesehez.

2012. ápr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is az elsővel értek egyet.8évig szedtem kihagyásokkal különböző fog.gátló tablettákat(tehát több márkát is) és soha semmilyen problémám nem lett.

Mellette nagyon sokszor még meg is szakítottuk a dolgot,tehát aki nagyon-nagyon parázik fog.gátló mellett,annak a hüvelyébe ne élvezzen a párja!:)Úgy még az a 0,00001 hibaszázalék sem történhet meg.

2012. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is egyetértek.

Én pont ezért nem szedem már. 3 évig szedtem 17-20 év között, de a végén már elég sokat kihagytam. Ugyan nem estem teherbe, de így már semmi értelmét nem láttam tovább szedni.

2012. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Akkor én vagyok a kivétel, a válaszadók közt. Én mindig rendszeresen, ugyanabban az időpontban szedtem, ha elutaztam, vagy várhatóan később értem haza, mindig a táskámban hordtam, és mégis teherbe estem. Ha nem így lenne, nem nektek, saját magamnak (is) hazudnék, de tiszta volt a lelkiismeretem e téren. A tabletta nem megbízhatatlan, csak van az a nagyon kevés kis százalék, amibe én is beleestem. Ezen felül egyet értek az előttem szólókkal, nem véletlenül van a betegtájékoztató. Azóta másik gyógyszert szedek, emellett a mensim is annyira beállt, szinte órára pontosan jön meg. Úgyhogy, igen, ilyen van, de kicsi rá az esély.
2012. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

ha rendesen szedik, akkor kb 0.5% az esély teherbe esni

de itt azért is találkozol több ilyennel, mert ide azok fognak jobban írni, akiknek valami problémájuk volt vele, aki sose lett terhes tőle, meg semmi baja, az nem fog kérdést kiírni, hogy én miért nem lettem terhes a tabletta mellett?

2012. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mert nem akarják elhinni, h ha kimaradt egy tabletta, akkor azt pótolni kell.. ezt mindig leirom, de akkor jön a leordibalas, h hülye vok, nem szabad többet bevenni, blablabla....... pedig ez benne van a tajekoztatoban is......
2012. ápr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az tényleg ritka, hogy vki rendes szedés mellett teherbe esik, de olyan is van.

Viszont sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de a magyar emberek nagy része hülye.

rengeteg statisztikát olvastam abortuszokkal kapcsolatban, mivel eléggé érdekel a téma, és annak ellenére, hogy a tabletta az egyik legmegbízhatóbb módszer, rengetegen esnek mellette teherbe. Az abortuszra jelentkezők kb. 20%-a tablettával védekezik!

Azért ennyire nem nagy a hibaaránya...nyugaton érdekes módon sokkal kevesebben esnek mellette teherbe, pedig az összetételük ugyanaz.

Egyszerűen a magyarok felelőtlenek és hülyék.

Itt sem egy kérdésben láttam már, hogy "kihagytam egy szemet, de nem védekeztünk a párommal", holott feketén-fehéren benne van a tájékoztatóban, hogy szükséges, mert fennáll a teherbeesés veszélye.

2012. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
a 12:14-es válaszolótól (aki rendeltetésszerű használat mellett teherbe esett) kérdezném, hogy ha másik tabit szedsz, ennél nem fordulhat elő ugyanez?:S Szóval ha beletartozol a hibaszázalékba, akkor nem félsz attól, hogy a másik tabletta mellett is megtörténhet?Vagy esetleg kiderült, hogy a Te szervezetednek túl alacsony volt a hormontartalma, és egy másik készítmény már megbízhatónak bizonyul?BOcs az offért, és köszönöm, ha válaszolsz!
2012. ápr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

"12:14-es kivétel vagyok". Természetesen előfordulhat bármi, és bennem van a "félsz". Sajnos egy ilyen negatív "élmény" baromi mély nyomot tud hagyni egy nőben, tetézve ezt azzal, hogy meg sem tarthattuk a babát, egészségügyi okokból... Nem derült ki semmi, egyszerűen nincs 100%-os védelem. Sajnos ilyen előfordul. A másik gyógyszer bevált, eddig nem volt rá panaszom, most pedig abbahagyni készülök, és a tervezett babát szeretnénk egészségesen várni!

2012. ápr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!