Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Az esetünkben váltanátok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esetünkben váltanátok fogamzásgátlóra?

Figyelt kérdés
A barátomtól elég messze lakom, az esetek többségében minden 2. héten töltünk együtt 4-5 napot. Ekkor viszont napi 3x, de 2x biztosan szeretkezünk. Tehát olyan 10 gumit biztosan elhasználunk, ami anyagilag azért sokba kerül. Ő szokta a gumit venni. Én felajánlottam az elején, hogy én is fizetek bele, de nem akarta, mivel én szoktam hozzá utazni ami oda-vissza 6500Ft-ba kerül nekem. Ha minden igaz májustól már ő is fog tudni jönni, tehát többet leszünk majd együtt, több gumi fog kelleni. Megkérdezte a napokban, hogy mit szólnék ahhoz, ha inkább tablettára váltanánk. Én viszont egyelőre nem szeretném, annyi rosszat hallani róla meg mi van akkor ha eleve nem jót ír fel a doki és majd barnázgatok tőle, újra orvoshoz kell menni stb. De azt be kell ismernem, hogy anyagilag sokkal jobban járnánk. Ti mit tennétek? 20/L
2012. ápr. 7. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
nem szednék tablettát. és ilyen szempontoknál, amikor az egészség, meg az anyagiak játszanak szerepet, akkor inkább az egészséget nézd. ja, és ne gondold azért h a tabletta annyival olcsóbb lenne :D
2012. ápr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hüvelygyűrűről hallottál már?
2012. ápr. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát pedig a tabletta annyival olcsóbb 3 hónapra 6000-7000Ft kb...én meg azt mondom, hogy nyugodtan váltsatok, sokkal felszabadultabb lesz tőle a szex is, és manapság már már nem tartalmaznak annyi hormont, elég biztonságosak.
2012. ápr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha alapvetően félsz tőle, akkor anyagi okok miatt nem biztos, hogy érdemes tablettára váltani.

Én akkor tartom jó megoldásnak, ha a lány szeretné. Mégis csak az ő teste, ő szedi be, ő érzi az esetleges mellékhatásokat is.


Egyébként én személy szerint nem szednék tablettát.

2012. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

82%-os: Egyébként a hüvelygyűrű ugyanúgy működik, mint a tabletta, azzal a különbséggel, hogy nem a bélrendszerben szívódik fel a hatóanyag, hanem a hüvelyből.

Ugyanúgy hormonos, ugyanúgy leállítja a peteérést.

Csak kevésbé kell rá figyelni és nem befolyásolja a hányás/hasmenés.

De ha a kérdező maga a hormontartalom miatt fél a tabitól, akkor a hüvelygyűrűvel sincsen előrébb.

2012. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

sokkal felszabadultabb lesz tőle a szex is - az lehet, de mivel az orvosok b.sznak se elküldeni kivizsgálásokra, vérvételre előtte, és hülyének néznek, amikor ezeket kéred..... nos, én nem szedném.



és igen, a hüvelygyűrű is hormonos, úgyh ott vagy, ahol vagy......

2012. ápr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Komoly a kapcsolatotok, többet is lesztek együtt májustól,szóval szerintem érdemes szedni.
2012. ápr. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És egyébként ti sok olyan esetről tudtok, amikor az orvos nem megfelelő tablettát írt fel és váltani kellett?
2012. ápr. 7. 13:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát az még a legkisebb gond, ha csak több tabit kell kipróbálni.

Egyébként az orvos nem tudja, hogy neked melyik fog beválni, ő is csak tippel vmilyen szinten. Szóval attól, hogy elküld vérvételre előtte meg megvizsgál, abból nem fog kiderülni, hogy neked milyen mellékhatásokat okoz.

2012. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!