Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Pesszárium, hüvelygyűrű?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pesszárium, hüvelygyűrű? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Eddig mindig gumival védekeztünk, de nem valami olcsó és elég kényelmetlen mindkettőnknek. Tablettát nem szeretnék még szedni, sok rosszat hallottam róla. Mi a véleményetek a pesszáriumról és a hüvelygyűrűről? Van itt olyan aki használja?Megosztaná velem a tapasztalatait? Nemet és kort is írjatok légyszi :)
2012. ápr. 5. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:

A hüvelygyűrű teljesen ugyanolyan, mint a tabletta, ugyanúgy hormonos. Annyi a különbség, hogy nem beszeded, hanem feldugod a hüvelybe és onnan szívódik fel a hatóanyag. Így nem kell rá annyira figyelni és a hányás/hasmenés sem befolyásolja. Viszont még gyakoribbak a hüvelyi fertőzések mellette, aminek az esélyét a hormontartalmú szerek már alapból növelik.

Így szerintem ha tablettát nem akarsz, akkor a hüvelygyűrű sem jó megoldás.


A pesszárium egy sima kis gumi vagy szilikon félgömb, amit a méhszájra kell helyezni. Önmagában annyira nem biztos, de spermiciddel kiegészítve a hatásfoka megegyezik az óvszerével.

Nincs mellékhatása, sőt, állítólag bizonyos fertőzések ellen is véd.

A dokim egyébként nagyon ajánlja, a lányai is ezt használják. Egy doktornővel is beszéltem, aki fiatalkorában szintén ezt a módszert választotta, mondván, hogy "ennek nincsen mellékhatása".


A probléma az vele, hogy Mo-n nem lehet venni. Külföldről lehet rendelni a Pharmafutáron keresztül.

Egy időben engem is érdekelt a dolog, így megkérdeztem tőlük, mennyibe kerül.

Németországból hozzák (omniflex diaphragm), 56 euró az ára, plusz a szállítás.

Viszont nyilván nem egyszer használatos, a dokim szerint "örök élet" (ha nem sérül meg persze).

2012. ápr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

18éves kor alatt is ajánlott?

és köszi a választ:)

2012. ápr. 5. 18:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Pesszáriumot bárki használhat.
2012. ápr. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én azt használok kb egy éve. Nekem kevés problémám van vele, annyi, hogy mióta ezt használom,könnyebben fázok fel. De egyébként nem érzem egyáltalán, kb 30 másodperc míg felteszem, szóval semmi.


A barátom azért visszasírja azokat az időket, míg bogyót szedtem, azért annyira nyilván nem "természetesn" az érzés, ő van, hogy érzi, főleg egyes pózokban. Másrészről a guminál sokkal jobbnak találja, sokkal többet érez. Valószínűleg ennyire sem panaszkodna, ha nem a bogyós védekezéshez lett volna szokva:)


Ha valamire kíváncsi vagy, kérdezz nyugodtan.

2012. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Erről én is hallottam, hogy a férfiak érezhetik. Nálatok melyik pózokban érezhető?

és azt szeretném még kérdezni,hogy addig kell felhelyezni mint a tampont?tehát az a lényeg, hogy semmit ne érezzek belőle ugye? bocsi ha hülye kérdés de ezekben még tapasztalatlan vagyok.

2012. ápr. 6. 16:51
 6/6 anonim válasza:

Hát, annyira nem szeretnék itt sok pózt körülíírni, de missiionáriusban kicsit,de lehet ügyeskedni (kicsit másképp dönti a lány a csípójét), amikor pedig valamiképpen hátulról van a dolog, ott egyáltalán nem. Ami viszont szomorú, hogy nekünk az a klasszikus lovagló dolog szinte teljesen lekerült a palettáról (amikor a lány szinte merőleges a fiúra), maximum úgy van már csak, hogy én is teljesen előrehajolok.


Igen, mikor feltetted, akkor semmit nem szabad érezned belőle. Egyébként szépen becsúszik, én először elmentem dokihoz és megnézettem vele, hogy jó-e, de ő azt mondta, hogy ha már annyira feltetted, hogy nem érzed, akkor már nem is lehet rossz helyre tenni. Az alsó részét a szeméremcsont alá kell betolni (nem biztos, hogy ez a neve egyébként...).

2012. ápr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!