Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Lehetek-e terhes úgy, h...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetek-e terhes úgy, h folyamatosan, ugyan abban az időben szedem a tabit, de miután véget ért a ciklusom, kihagytam egy szemet?

Figyelt kérdés
Tudni kell, h mi elég aktívak vagyunk, azon a napon mikor kihagytam háromszor szexeltünk. Utána való nap bevettem a gyógyszert, aznap is kétszer. Tüneteim, már ha nevezhetők azoknak, stresszes, ingerlékenyebb vagyok, az éhségérzetem fokozottabb, a melleimen észrevettem, hogy szakadás csíkok vannak, folyton járok pisilni, bár ez annak is betudható, hogy sokat iszok, és a hőmérsékletem mintha magasabb lenne. Kérlek írjatok! Köszönöm előre is!
2012. márc. 27. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen megeshet...bár a ciklus végén nem túl gyakori...barátnőm is elég feledékeny, pont ezért készítsetek be néhány óvszert legközelebbre :P szóval véget ért a ciklusod...de megjött a mikulás? ha igen akkor elég egyértelmű a válasz, ha nem akkor meg vegyél terhességi tesztet!
2012. márc. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, nem biztos, hogy jól értem amit írtál, úgyhogy lehet, hogy hülyeséget mondok. Megzavarodtam, mert ciklusod nincs ha tablettát szedsz. A 3. héten felejtettél el bevenni egy tablettát? Ha igen, nem vagyok benne teljesen biztos, hogy a betegtájékoztatónak megfelelően jártál el a további teendőket illetően. Ilyenkor többnyire az van, hogy vagy abbahagyod annak a levélnek a szedését és tartasz hét napos szünetet, vagy pótolod a kihagyott szemet, és a 21. nap után nem tartasz szünetet, hanem el kezded szedni a következő levéllel kapásból. Ebben a két esetben tutira megmarad a védettség. Ha a te betegtájékoztatód azt írta, hogy így járj el ahogy tetted, akkor tutira semmi gond. Amúgy sem valószínű a harmadik héten. Ha az első héten felejtesz el bevenni tablettát, akkor kezdhetsz kínosan feszengeni, vagy ha több tablettát felejtesz el. Úgyhogy szerintem nyugodj meg. Egyébként a hőmérsékletedből kár bármire is következtetni, ha nincs menstruációs ciklusod, akkor az biztosan nem befolyásolja a hőmérsékleted. Mióta szeded a gyógyszert? Mikor kell jelentkeznie a vérzésnek?
2012. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdező a ciklus szót szerintem jelen esetben a vérzésére használta.

Tehát a vérzés után a következő levél első tablettáját hagyta ki, nem?

Ilyen esetben (ha 12 órán belül nem pótoltad), akkor fenn áll a terhesség lehetősége.

Nem értem egyébként, hogy szex közben hogy a francba nem jut eszedbe, hogy nem szedted be...

A tüneteid lehetnek terhességi tünetek, de a tabletta is okozhat ilyen mellékhatásokat.

2012. márc. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, úgy maradt ki a gyógyszer, hogy a 7 tablettamentes nap után kellett volna bevegyem az elsőt, de sajnos elmaradt. Azóta szedem rendszeresen. Amúgy májusba lesz egy éve, hogy szedem, azelőtt másik fajtát szedtem két évig. Következőleg 16 nap múlva kell vérzésnek lennie. Remélem lesz is! :)
2012. márc. 28. 12:47
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha az első héten maradt ki a tabi, akkor lehetnek gondok. Mennyi idővel utána pótoltad?
2012. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az első héten kihagyott tabi a legveszélyesebb:/
2012. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Másnap a szokott időpontban vettem be!
2012. márc. 28. 18:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Uhhh. És legalább utána 7 napig használtatok/használtok kiegészítő védekezést? Ha véletlenül akkor nem estél teherbe, akkor hátha az utána lévő hétben sem. (Már ha 7 nap gumi vagy valami volt utána.)
2012. márc. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem használtunk semmilyen kiegészítő védekezést! :S
2012. márc. 28. 21:33
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondhatnám, hogy azért még ne izgulj, de ez úgysem érne semmit. Sajnos most így is úgy is izgulni fogsz. A következő tablettamentes időszakban mindenképp csinálj egy tesztet, akár jelentkezik vérzés, akár nem.
2012. márc. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!